Jak przekazać 1,5 % podatku dla 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater

 

Związek Harcerstwa Polskiego,  a co za tym idzie nasza 38 Starachowicka Drużyna Harcerska im. Emilii Plater, znajduje się na liście organizacji, które posiadają status organizacji pożytku publicznego i z tego tytułu ma prawo otrzymywać 1,5 % podatku.

Przekazanie przez podatników swojego 1%,  możliwe jest na dwa sposoby. W sposób tradycyjny opisany na dole strony i poprzez serwis podatki.gov.pl, gdzie wystarczy tylko postępować zgodnie z instrukcją graficzną umieszczona poniżej.

 

 

Dla_osób rozliczających się w wersji papierowej wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym, zarówno w wersji papierowej jak i w zeznaniu składanym drogą elektroniczną. Po wyliczeniu, ile podatku będziemy mieli do zapłacenia w tym roku, w ostatnich rubrykach zeznania podatkowego wpisujemy tylko tak jak na rysunku poniżej, numer pod jakim widnieje drużyna w Krajowym Rejestrze Sądowym czyli KRS 0000281349

Wpisujemy także kwotę, którą chcemy przekazać, nie może ona jednak przekraczać 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

 

UWAGA:  Bardzo ważne jest, aby Podatnik w składanym przez siebie zeznaniu podatkowym zamieścił w rubryce "Inne informacje, w tym ułatwiające kontakt z podatnikiem" dodatkowe informacje czyli 38 SDH STARACHOWICE, dzięki temu środki trafią bezpośredni do nas czyli do  38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater.


 

W ubiegłych latach,  38 Starachowicka Drużyna Harcerska była jedną z najczęściej wybieranych drużyn harcerskich  w Starachowicach, której podatnicy powierzyli swój 1,5 % podatku.

Wszystkim osobom, którzy przekazali nam do tej pory swój jeden procent, bardzo, ale to bardzo serdecznie dziękujemy.