Archiwum 2021

Wędruj z nami

 

Wiosna w tym roku nas nie rozpieszczała trochę pogodą i trochę obecną sytuacja i nowymi obostrzeniami. Planowaliśmy wyjazd w góry przygotowujący do tegorocznego rajdu świętokrzyskiego i pomysłu na przygotowanie tras na powtórkę z jednej z naszych wypraw sprzed dziewięciu lat.


 

Ze względu na bezpieczeństwo naszych harcerzy skończyło się na wędrówce na wzór Sky Tower Run czy podobnych akcji. Ale i tak było fajnie tym bardziej że na mecie czekały na nas smaczne cieplutkie gofry z owocami.

 

Artykuł w trakcie realizacji ...

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Artykuł w trakcie realizacji...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień Myśli Braterskiej

Artykuł w trakcie realizacji...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rocznica Powstania Styczniowego

Pandemia pokrzyżowała wiele planów w działaniu różnych instytucji i organizacji. Wiele imprez i wydarzeń zostało odwołanych lub zorganizowanych podobnie jak nauka w szkołach on-line. Odwołane zostały także coroczne uroczyste obchody rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego  organizowane w Wąchocku, gdzie podczas powstania urzędował Generał Marian Langiewicz. Chcą uczcić rocznicę zapaliliśmy uroczyście znicz pod pomnikiem Generała Langiewicza w Wąchocku oraz przy obelisku na szlaku z Rataj na Wykus w "Obozie Langiewicza"

 

 

 

 

 

 

 

 

Przyjdź i zapal świeczkę Jędrusiowi

 

Dziewiątego stycznia 2021 roku w rocznicę śmierci Władysława Jasińskiego ps. " Jędruś razem z członkami Stowarzyszenie Aktywności Społecznej Everest wzięliśmy udział w akcji  "Przyjdź i zapal świeczkę Jędrusiowi" zainicjowanej  zorganizowanej przez Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzeg oraz Jednostkę Strzelecką 2002 Tarnobrzeg im. OP AK "Jedrusie".  W ramach akcji zapaliliśmy znicz przed mogiłą "Junaka " i "Kokoszki" pod Tychowem koło Starachowic. Była to trzecia nasza wizyta pod mogiłą od września 2020 roku, i trzeci raz oprócz zapalenia zniczy sprzątaliśmy teren po wizytach osób odwiedzających mogiłę.

 
Informacje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj16
mod_vvisit_counterWczoraj41
mod_vvisit_counterTen tydzień196
mod_vvisit_counterPoprzedni305
mod_vvisit_counterTen miesiąc16
mod_vvisit_counterPoprzedni1153
mod_vvisit_counterWszystkie605108

Online (20 minutes ago): 2
Your IP: 3.238.180.174
,
Today: Gru 01, 2023
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości