Archiwum 2021

Wakacje z Młodzieżowa Strefą Aktywności tydzień drugi

 

 

Zapraszamy na drugi tydzień zajęć zorganizowanych w ramach Młodzieżowej Strefy Aktywności.

Są jeszcze miejsca na zajęcia od wtorku 10 sierpnia do  czwartku 12 sierpnia 2021 roku.

Mamy nadzieję że tym razem pogoda nam dopisze i pozwoli zrealizować wszystkie zaplanowane atrakcje.

 

 

 

 

 

 

Gra Miejska i koncert "1 Siepnia"

Rocznicę wybuchu powstania Warszawskiego postanowiliśmy uczcić włączając się w organizację koncertu zorganizowanego przez Stowarzyszenie Aktywności Społecznej Everest w ramach projektu "Bohaterom Niepodległej" realizowanego ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej, podczas którego wystąpił znany nie tylko Starachowickiej publiczności zespół WIARUSY. Wzięliśmy także udział w grze miejskiej poświęconej "Żołnierzom Niezłomnym i Powstańcom Warszawskim". Tegoroczne gra odbyła się ze względu na ograniczenia związane z pandemią w trybie mieszanym. W sobotę odbyła się rywalizacja on-line. A w niedzielę gra na żywo.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podsumowanie gry odbyło się w przerwie koncertu zorganizowanego podobnie jak samą grę, przez Stowarzyszenie Aktywności Społecznej Everest w ramach projektu "Bohaterom Niepodległej" Podczas podsumowania czekała nas miła niespodzianka bo grę w kategorii wiekowej do 14 lat wygrał nasz najmłodszy patrol, w kategorii starszej zwyciężyli uczestnicy naszego obozu w Krynicy Morskiej. Jak to ktoś powiedział później po grze nauczyli się za dużo na obozie i dali łupnia swoim nauczycielom :). Ale, za to zyskamy fajnych nowych harcerzy do drużyny :), a Stowarzyszenie kilku nowych wolontariuszy.

 

 

 

 

 

 

  

Zaproszenie na grę miejską 1 siernia 2021r.

 

 

Od obozu minął niecały tydzień, a my już zapraszamy wszystkich na grę miejską zarówno tą w wersji on-line, ale przede wszystkim tą na żywo, rozgrywaną w terenie w bezpośredniej rywalizacji na terenie "pod Skałkami". Gra która zakończy się podsumowaniem podczas koncertu patriotycznego zorganizowanego z okazji 77 Rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego.

 

 

Wakacje z Młodzieżowa Strefą Aktywności


Zapraszamy  na wakacyjne zajęcia w ramach projektu "Wakacje z Młodzieżową Strefą Aktywności" realizowanego przez Stowarzyszenie Aktywności Społecznej EVEREST, które wspieramy w realizacji działań.

Zajęcia odbywać się będą przez cztery tygodnie sierpnia.

Harmonogram zajęć na pierwszy tydzień od 2 do 6 sierpnia 2021 roku.

Mamy jeszcze kilka miejsc wolnych na zajęcia od wtorku do czwartku.

 

Obóz w Krynicy Morskiej 2021.

Tegoroczny obóz zapamiętamy z wielu względów. Z jednej strony w związku z pandemia czekały na nas organizatorach, a co za tym idzie na uczestnikach wiele ograniczeń. Z drugiej strony już w połowie czerwca mieliśmy prawie komplet uczestników i na dodatek udało na się pozyskać całą nowa stołówkę, z nowych jeszcze większych namiotów i nowymi ławostołami przykrytymi bardzo solidnymi obrusami oczywiście w kolorze zielonym. Nowa stołówka nie tylko poprawiła komfort spożywania posiłków, ale dzięki niej,  jeszcze bardziej byliśmy przygotowani na różnorodne warunki pogodowe nad naszym morzem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Pełna relacja z obozu w zakładce Krynica Morska 2021. Zapraszamy !

 

Sobota na aktywnie !

 

 

Zapraszamy na zajęcia integracyjno - sportowe  w ramach Młodzieżowej Strefy Aktywności już w najbliższą sobotę 26 czerwca 2021 roku.

 

Ze względu na upały zapraszamy  w godzinach od 16:00 do 19:00 !

 

Zajęcia odbędą się na placu za budynkiem HUFCA ZHP STARACHOWICE na ul Harcerskiej 4.

 

Obóz w Kynicy Morskiej 2021

BRAK WOLNYCH MIEJSC !

 

Spotkanie dla osób wyjeżdżających (uczestnicy lub rodzice) na obóz odbędzie się w budynku KOMENDY HUFCA ZHP STARACHOWICE w dniu 22 czerwca (wtorek) o godzinie 16:00


 

Z wizytą u "Żołnierzy Tarzana" w Ćmińsku

W tym roku, a dokładniej 11  lipca 2021 roku, szczątki Wachmistrza Tomasza Wójcika ps. Tarzan, zostaną złożone na cmentarzu w Ćmielowie koło Ostrowca Świętokrzyskiego. Urodzony w Zawichoście żołnierz Wojska Polskiego, dowódca oddziału kawalerii Narodowych Sił Zbrojnych i Armii Krajowej, od 1951 roku spoczywał na cmentarzu w Detroit w Stanach Zjednoczonych, spocznie na cmentarzu w Ćmielowie, gdzie leżą żołnierze „Tarzana”, którzy zginęli w obławie w Woli Grójeckiej. Ekshumację szczątków „Tarzana” sfinansowało Koło Narodowych Sił Zbrojnych w Chicago. Z kolei uroczystości pogrzebowe w Polsce organizuje rodzina partyzanta wraz ze Środowiskiem Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich Ponury-Nurt.

 

 

 

 

 

 


Co roku w rocznicę tamtych wydarzeń w Woli Grójeckiej i w Ćmielowie na cmentarzu odbywają się uroczystości patriotyczne, które niestety pokrywają się z naszym obozem w wakacje. W tym roku także nie będziemy mogli uczestniczyć w uroczystościach, dlatego chcieliśmy dołożyć choć małą cegiełkę w powrót "Tarzana" i z druhną Anną Skibińską wybraliśmy się do Ćmielowa, gdzie przez kilka godzin sprzątaliśmy mogiłę żołnierzy z chwastów i korzeni roślin, które nadmiernie rozrosły się na mogiłach. Po pracy zapaliliśmy pamiątkowe znicze w imieniu swoim i Ministerstwa Obrony Narodowej.

 


 

Pracowity weekend Majowy

Artykuł w trakcie realizacji ...

 
Informacje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj18
mod_vvisit_counterWczoraj41
mod_vvisit_counterTen tydzień198
mod_vvisit_counterPoprzedni305
mod_vvisit_counterTen miesiąc18
mod_vvisit_counterPoprzedni1153
mod_vvisit_counterWszystkie605110

Online (20 minutes ago): 2
Your IP: 3.238.180.174
,
Today: Gru 01, 2023
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości