Archiwum 2020

Harcerski Start Hufca ZHP Starachowice

W niedzielny poranek 6 września 2020 roku, trzyosobowe delegacje drużyn Hufca ZHP Starachowice spotkały się pod pomnikiem OBROŃCOM STARACHOWIC, aby rozpocząć nowy rok harcerski 2020/2021 oraz upamiętnić rocznice "Obrony Starachowic" we wrześniu 1939 roku.

 

 

 

 

Zabezpieczenie IV Starachowickiego Półmaratonu

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rocznica Polskiego Września

1 września 2020 roku nasi harcerze z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater, razem ze Stowarzyszeniem Everest i Stowarzyszeniem Rezerwa, pełniliśmy warty honorowe przed mogiłą Obrońców Ojczyzny na cmentarzu na ul. Zgodnej oraz przed pomnikiem Gloria Victis na cmentarzu ul. Radomskiej. W takcie naszych wart wiązankę kwiatów złożyli miedzy innymi przedstawiciele Powiatowej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych z panem Leszkiem Nowakiem i Kazimierz Dziekońskim. wicestarosta Starosta Dariusz Dąbrowski oraz wiceprezydent Miasta Starachowice pani Ewa Skiba.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nieobozowa Akcja Letnia 2020 ze Strefą Aktywności

W miesiącu sierpniu uczestniczyliśmy w zajęciach w ramach Młodzieżowej Strefy Aktywności, gdzie część naszych członków drużyny uczestniczyło jako wolontariusze w przygotowaniu i prowadzeniu zajęć w ramach "strefy".  W poniedziałki i piątki odbywały się zajęcia z programowania i druku 3d, częściowo jako zajęcia on-line, jako forma przygotowawcza, a następnie i zajęcia w małych grupach z programowania i wydruku 3d w tym druku materiałów zabezpieczających przez COVID1-19 (przyłbice, maseczki uchwyty do otwierania drzwi itp)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

We wtorki i czwartki odbywały się zajęcia terenowe. Zajęcia odbywały się na terenach leśnych wokoło Starachowic. Tu uczestniczyliśmy w zajęciach  z terenoznawstwa, surviwalu, gotowania w lesie w warunkach turystycznych, gry terenowe, i zajęcia z łucznictwa terenowego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W_środy organizowaliśmy zajęcia sportowo rekreacyjne Cykl spotkań z zajęciami dla dzieci w trzech blokach, - sport, turystyka, rekreacja. Tu odbywały się zajęcia ze strzelectwa (paintbal i ASG) oraz zajęcia z łucznictwa, była także ścianka wspinaczkowa i rozgrywki w Archery Tag. Zajęcia z gier ruchowych w tym nowa gra CORNHOLE, która na stałe zagości do oferty zajęć w ramach Młodzieżowej Strefy Aktywności.

 

 

 

Rajd odkrywców PRO

Tegoroczna edycja rajdu ze względu na obostrzenia związane z COVID-19 odbyła się w trybie on-line. Kadra ruchu przygotowała nam zadania, które realizowaliśmy połączeni z innymi drużynami w 2-3 drużynowe zespoły działające mniej więcej w podobnym rejonie działania. Głównym motywem było odszukanie jak najwięcej informacji o wskazanym kawalerze orderu Viltutu Militari za działalność w wojnie Polsko-bolszewickiej. Efektem naszych wspólnych działań miały być metryczni stworzone na podstawie pozyskanych informacji o bohaterach wojny. Naszej drużynie udało się odnaleźć grób Wawrzyńca Łodygowskiego na cmentarzu w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie zapaliliśmy pamiątkowy znicz, wcześniej sprzątając nieco zaniedbany grobowiec rodzinny i jego otoczenie. Dotarliśmy także do wydawnictwa - pamiętnika działań Wawrzyńca z czasów okupacji hitlerowskiej, które spisał razem z Marianem Kowala. Wydawnictwo ukazało się już po śmierci Wawrzyńca Łodygowskiego wydane przez "Bilbiotheca Ostroviana" w 2015 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim.

 

Płomień Braterstwa

Artykuł w trakcie realizacji...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Święto Wojska Polskiego i 100 lecie Bitwy Warszawskiej

Kolejna w krótkim czasie, mimo wakacji i okrojonego składu realizacja działań związanych z edukacja patriotyczną. Razem ze Stowarzyszeniem Aktywności Społecznej Everest, które wystawiło warty w mundurach historycznych i HGR Starachowice, której ratownicy dbali o bezpieczeństwo uczestników, w dość silnym słońcu podczas uroczystości, zabezpieczaliśmy wartę na część uroczystości związanych z obchodami Święta Wojska Polskiego i 100-lecia Bitwy Warszawskiej pod pomnikiem Niepodległości. Wystawiliśmy także poczet sztandarowy Starachowickiego Koła Armii Krajowej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rocznica rozbicia więzienia w Starachowicach

Wyjątkowo skromnie obchodziliśmy w tym roku uroczystości upamiętniające rocznica rozbicia więzienia przez oddział AK Antoniego Hedy "Szarego" w Starachowicach. W tym roku razem ze Stowarzyszeniem Aktywności Społecznej Everest i HGR Starachowice zabezpieczaliśmy wydarzenie dbając o warty honorowe przed tablicą, zabezpieczenie medyczne oraz poczty sztandarowego Armii Krajowej. Złożyliśmy także pamiątkowe znicze w imieniu Komendy Hufca ZHP Starachowice oraz Stowarzyszenia Everest. Warty honorowe przed tablica wystawili także żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mimo upału i skromnej oprawy uroczystości spowodowanych profilaktyką związana z Covid-19, wiązanki kwiatów oprócz przedstawicieli Armii Krajowej złożyli między innymi: Poseł na Sejm RP Krzysztof Lipiec z przewodniczącym Sejmiku Wojewódzkiego Andrzejem Prusiem, i radna Agnieszka Kuś Starosta Starachowicki Piotr Babicki, Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, oraz przedstawiciele Lasów Państwowych.

 

Rocznica Powstania Warszawskiego Gra Miejska i koncert.

Już trzeci raz wzięliśmy udział w Grze Miejskiej zorganizowanej przez Stowarzyszenie Aktywności Społecznej EVEREST. W tym roku Grze Miejskiej "63 DNI CHWAŁY" z okazji rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego towarzyszył koncert pieśni patriotycznych, w którym zaprezentował się zespół "WIARUSY".

 


Ze względu na sytuację i ograniczenia związane z pandemia gra odbywała się w trybie on-line i była tak skonstruowana, że najlepsze zespoły trafiły na podsumowanie gry w czasie koncertu. Po zgłoszeniu się na grę otrzymywaliśmy zadania główne oraz zadania bonusowe, po rozwiązaniu których przechodziliśmy do dalszego etapu.


 

W_tym_roku udało nam się się zająć dwa pierwsze miejsca i to przy kilkudziesięciu osobowej ilości uczestników. Co najciekawsze,  5 miejsce zajął były mieszkaniec Starachowic, który mieszka obecnie w Kanadzie i rozwiązywał zadania z synem, tylko przez internet, przez co miał nieco utrudnione zadanie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Staś Jończyk żył 2 miesiące.

 
Informacje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj8
mod_vvisit_counterWczoraj41
mod_vvisit_counterTen tydzień188
mod_vvisit_counterPoprzedni305
mod_vvisit_counterTen miesiąc8
mod_vvisit_counterPoprzedni1153
mod_vvisit_counterWszystkie605100

Online (20 minutes ago): 3
Your IP: 3.238.180.174
,
Today: Gru 01, 2023
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości