Archiwum 2020

Obóz w Krynicy Morskiej 2020 - relacja

2020 rok zaskoczył nas wszystkich sytuacją związana z pandemią COVID-19. Można powiedzieć że na kilkanaście dni przed obozem mieliśmy jeszcze wątpliwości czy zdołamy zorganizować obóz mimo spełnienia wszystkich wymogów postawionych przed organizatorami przez służby państwowe. Sprzeczne informacje na temat panującej sytuacji spowodowało że wiele osób zastanawiało się czy wysłać swoje pociechy na wakacje. Na szczęście w porę udało się zebrać komplet uczestników i obóz mógł się odbyć.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Organizacja obozu na terenie leśnym oddalonym od centrum Krynicy Morskiej zapewnia nam nie tylko spokój podczas odpoczynku na terenie obozu, ale także brak tłoku na plaży co umożliwia organizacje wielu zajęć sportowych na plaży bez kontaktu z osobami spoza obozu. Podczas wszystkich zajęć na plaży, nie tylko tym w wodzie, o bezpieczeństwo dba ratownik wodny, który jest do wyłącznej dyspozycji naszych uczestników.

Także zajęcia programowe organizowane na obozie (ścianka wspinaczkowa, arena gladiatorów, boisko do Archery Tag czyli łuczniczych dwu ogni), prowadzone są na naszym sprzęcie, który jest do wyłącznej dyspozycji uczestników, organizowane pod nadzorem naszych ratowników medycznych, są kolejnym elementem ograniczającym kontakt z osobami, które mogłyby w jakimś stopniu zagrozić  naszym uczestnikom.

Pełna relacja z obozu w zakładce Krynica Morska 2020 ! Zapraszamy. 

Spotkanie przedobozowe

 

Nabór na obóz w 2020

 

UWAGA - nabór zakończony.  Brak miejsc !

 

Nawet w tym trudnym czasie, chcemy żeby wypoczynek u nas był jeszcze bardziej atrakcyjny niż w latach poprzednich. Dlatego, w tym roku, jeszcze bardziej stawiamy na bezpieczną zabawę w przestrzeni zielonej, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy do zapoznania się z oferta naszego obozu. Od dziś 29 maja, przyjmujemy zgłoszenia na obóz pod numerem telefonu 602801701.


Zapisy tylko do dnia 30 czerwca lub do wyczerpania miejsc

w poszczególnych namiotach.  (chłopcy, dziewczęta)


Zapraszamy także na spotkanie organizacyjne w dniu 30 czerwca o godzinie 1600. Które odbędzie się na terenie przy budynku Hufca ZHP Starachowice na ul. Harcerskiej 4 w Starachowicach. Spotkanie będzie ostatecznym terminem, na załatwienie wszelkich formalności dotyczących wyjazdu na obóz.

 


UWAGA ! W tym roku ze względu na obostrzenia związane z COVID-19 noclegi w nowoczesnych namiotach po maksymalnie 4 osoby, a co za tym idzie ilość miejsc na obóz ograniczona.

Pełna informacja o obozie !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Reprezentacja 38 SDH na Szczycie PRO w Kutnie

Pierwszy weekend marca przedstawiciele naszej drużyny wzięli udział w corocznym spotkaniu podsumowującym działania w ramach Programowego Ruchu Odkrywców zwanego potocznie Szczytem PRO. W tym roku szczyt został zorganizowany w Kutnie. Kutnowscy harcerze pokazali nam swoje miasto, dzięki temu mogliśmy uczestniczyć w kilku aktywnościach. Mieliśmy okazję przygotować własne dekoracje z róż z których Kutno jest znane nie tylko w Polsce. Odwiedziliśmy muzeum Bitwy nad Bzurą, poznaliśmy pracę dziennikarzy radiowych, przygotowywaliśmy tez żydowskie placki.

Wzięliśmy też udział w warsztatach przygotowanych przez Stowarzyszenie Demagog na temat fake-newsów oraz w debacie na temat "Odporności na dezinformację" Mieliśmy tez okazję poznać działania innych drużyn w ramach tegorocznego cyklu "Genius Loci"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zabezpieczenie Biegu Tropem Wilczym w Starachowicach

 

Kolejna realizacja z udziałem naszej drużyny, która wspierała Stowarzyszenie Zabiegane Starachowice i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w organizacji kolejnej edycji Biegu Tropem Wilczym. W tym roku podobnie jak w latach ubiegłych razem z wolontariuszami ze Stowarzyszenia Aktywności Społecznej Everest wzięliśmy na swoje barki zabezpieczenie całego odcinka tarasy  (ponad 7 kilometrów) przebiegający przez tereny leśne. Wystawiliśmy także punkt z wydawaniem wody na szóstym kilometrze biegu.

Za zabezpieczenie medyczne biegu jak co roku odpowiadała Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Biwak i DMB 2020

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Odznaki Chorągwiane "JODŁY" 2019 przyznane

Z wielka przyjemnością informujemy że decyzja Komendanta Chorągwi na wniosek kapituły Odznaki Chorągwianej JODŁA nasza 38 Starachowicka Drużyna Harcerska im. Emilii Plater otrzymał Odznaki Chorągwiane JODŁA za zadania realizowane w 2019 roku. Za ubiegły rok otrzymaliśmy "Brązowe Jodły" dla osób, które realizowały zadania odznaki po raz pierwszy oraz "Jodły Złote" dla osób , które realizowały zadania odznaki w poprzednich latach i odpowiednio zdobyły brązowe i srebrne odznaki.

 

 

 

Miło nam też że kapituła doceniła nasze zadania realizowane na złota odznakę i otrzymaliśmy dodatkowe wyróżnienie  od Komendanta Chorągwi oraz talon na zakupy w składnicy harcerskiej "4Żywioły" na kwotę 300 zł.

 


 

1 procent dla Naszej Drużyny

Jak przekazać 1% podatku za 2019 rok dla 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater

 

Związek Harcerstwa Polskiego,  a co za tym idzie nasza 38 Starachowicka Drużyna Harcerska im. Emilii Plater, znajduje się na liście organizacji, które posiadają status organizacji pożytku publicznego i z tego tytułu ma prawo otrzymywać 1% podatku za 2019 r

Przekazanie przez podatników swojego 1% od  2018 roku,  możliwe jest na dwa sposoby. W sposób tradycyjny opisany na dole strony i poprzez serwis podatki.gov.pl

 

Wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym, zarówno w wersji papierowej jak i w zeznaniu składanym drogą elektroniczną. Po wyliczeniu, ile podatku będziemy mieli do zapłacenia w tym roku, w ostatnich rubrykach zeznania podatkowego wpisujemy tylko tak jak na rysunku poniżej, numer pod jakim widnieje drużyna w Krajowym Rejestrze Sądowym czyli KRS 0000281349


UWAGA:  Bardzo ważne jest, aby Podatnik w składanym przez siebie zeznaniu podatkowym zamieścił w rubryce "Inne informacje, w tym ułatwiające kontakt z podatnikiem" dodatkowe informacje czyli 38 SDH STARACHOWICE, dzięki temu środki trafią bezpośredni do nas czyli do  38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater.

 

Więcej informacji znajduje się w zakładce 1%

 

 


 

157 Rocznica Powstania Styczniowego

19 stycznia 2020 uczestniczyliśmy w finałowej części odbywających się od piątku uroczystościach 157 Rocznicy Powstania Styczniowego, które odbyły się w Wąchocku. W uroczystościach wzięli udział oprócz uczestników marszów zorganizowanych przez organizacje strzeleckie samorządowcy i przedstawiciele władz. Obecni byli między innymi szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk, pani Poseł na Sejm RP Agata Wojtyszek, prezydent Miasta Starachowice Marek Materek oraz przedstawiciele samorządów Starachowic, Bodzentyna, Suchedniowa, Szydłowca i Wąchocka z panem Sebastianem Staniszewskim, który otworzył uroczystości pod kwaterą Mariana Langiewicza, skąd przemaszerowaliśmy pod pomnik Mariana Langiewicza.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po_uroczystościach tradycyjnie spotkaliśmy się też w gronie drużyny pod pomnikiem "Jenerała" Mariana Langiewicza, gdzie odbyło się przyrzeczenie harcerskie nowych harcerzy 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater oraz wręczenie zielonej chusty dla jednego z druhów. Wręczone zostały też stopnie harcerskie oraz pierścienie i stopnie (poziomy) Programowego Ruchu Odkrywców. Tu najaktywniejsi harcerze jako członkowie jednej z dziewięciu drużyn harcerskich posiadających ten stopień  w Polsce, dostali już czerwone oznaczenia na pierścienie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Informacje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj7
mod_vvisit_counterWczoraj41
mod_vvisit_counterTen tydzień187
mod_vvisit_counterPoprzedni305
mod_vvisit_counterTen miesiąc7
mod_vvisit_counterPoprzedni1153
mod_vvisit_counterWszystkie605099

Online (20 minutes ago): 2
Your IP: 3.238.180.174
,
Today: Gru 01, 2023
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości