Archiwum 2019

Dzień Myśli Braterskiej

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień Myśli Braterskiej - Bieg na stopnie

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

38SDH Drużyną Niepodległości

 

“Drużyna Niepodległości” to propozycja, dzięki której jednostki w całej Polsce miały okazję uczcić 100-lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz 100-lecie Związku Harcerstwa Polskiego

Propozycja miała zainspirować do realizacji w drużynie/gromadzie programu, który rozbudzi ciekawość otaczającego świata, umocni postawy patriotyczne, podniesie świadomość obywatelską oraz uświadomi potrzebę pielęgnowania pamięci o  bohaterach walczących o  wolną, niepodległą Ojczyznę i umocni szacunek do symboli i tradycji narodowych. Ponadto dzięki realizacji propozycji zuchy i harcerze mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą historii odzyskania niepodległości przez Polskę, historii Związku Harcerstwa Polskiego, a także twórczo zaangażować się w życie społeczności lokalnej oraz naszej organizacji.

Wśród ponad 300 drużyn Związku Harcerstwa Polskiego z całej Polski, które zrealizowały zadania i otrzymały tytuł "Drużyny Niepodległości" znalazła się także nasza 38 Starachowicka Drużyna Harcerska im. Emilii Plater

Pełna listę drużyn możecie zobaczyć na stronie głównej ZHP

 

156 Rocznica Powstania Styczniowego

Ferie to nie tylko czas na pracę w naszej bazie i wypoczynek od codziennych obowiązków, ale także czas na kultywowanie pamięci tych co walczyli o naszą wolność. Nie przypadkiem znaleźliśmy się na uroczystościach w Wąchocku, gdzie pod pomnikiem Mariana Langiewicza, odbyło się podsumowanie centralnych obchodów upamiętniających 156 rocznicę Powstania Styczniowego i marszu zorganizowanego przez Związek Strzelecki . "Strzelec". Pomnika, który powstał z inicjatywy generała Antoniego Hedy Szarego, z którym jeszcze za jego życia wspólnie organizowaliśmy uroczystości upamiętniające robicie więzienia w Starachowicach.

 

W uroczystościach oprócz 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater i bardzo licznej reprezentacji Związku Strzeleckiego Strzelec, udział wzięli mieszkańcy, przedstawiciele organizacji patriotycznych, oraz przedstawiciele władz samorządowych, na czele z z Posłami na sejm RP Krzysztofem Lipcem i Markiem Kwitkiem, Senatorem RP Jarosławem Rusieckim, Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego Andrzejem Będkowskim, Wicestarosta Dariuszem Dąbrowskim i wiceburmistrzem Wąchocka Sebastianem Staniszewskim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po_części oficjalnej był też akcent drużynowy, podczas którego nasz drużynowy wręczył zaległy stopień jednemu z naszych harcerzy, Odznaki Chorągwiane Jodła, sprawności  100-lecia Niepodległej,  oraz świeżo co otrzymane od producenta pierścienie PRO, dla niektórych już w stopniu zielonym jaki przysługuje członkom tylko 9 drużyn w Polsce realizujących zadania Programowego Ruchu Odkrywców.

 

 

III miejsce za realizację zadań Odznaki Chorągwianej Jodła 2018

 

Podsumowana została realizacja Odznaki Chorągwianej Jodła realizowanej przez drużyny z Chorągwi Kieleckiej. W tym roku harcerze z kilkudziesięciu drużyn, w sumie zdobyły ponad 500 odznak z czego 174 w stopniu srebrnym. Do nas trafiły srebrne Jodły i nagroda za III miejsce za zrealizowane zadania, które oceniała kapituła w składzie: hm. Małgorzata Ślaska, phm Maciej Szkauła i phm Agnieszka Stochmal.

 

Oprócz srebrnych odznak i dyplomów za zdobycie srebrnej odznaki i za zajecie II miejsca otrzymaliśmy materiały programowe  "Dumni z Polski" oraz bon wartości 200 zł do wykorzystania w składnicy harcerskiej 4żywioły.

 

 


 

VIII Orszak Trzech Króli w Starachowicach

Ósmy_raz przeszedł ulicami Starachowic Orszak Trzech Króli. Tegoroczny orszak odbył się pod patronatem Wojewody Świętokrzyskiej Agaty Wojtyszek, Starosty Starachowickiego Piotra Babickiego i Prezydenta Miasta Marka Materka.

 

Wśród wielu organizatorów orszaku znalazła się także 38 Starachowicka Drużyna Harcerska im. Emilii Plater. Nasi harcerze podczas orszaku zabezpieczali czoło orszaku, oraz zwierzęta stanowiące oprawę orszaku, tak aby bezpiecznie bez natłoku uczestników spokojnie i bez stresu przeszły całą trasę. Na orszaku nie zabrakło także naszych ratowników z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice, którzy dbali o bezpieczeństwo medyczne wydarzenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Harcerski Start Hufca ZHP Starachowice

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

25 Jubileuszowy Obóz w Krynicy Morskiej

Artykuł w trakcie realizacji ...

 
Informacje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj17
mod_vvisit_counterWczoraj41
mod_vvisit_counterTen tydzień197
mod_vvisit_counterPoprzedni305
mod_vvisit_counterTen miesiąc17
mod_vvisit_counterPoprzedni1153
mod_vvisit_counterWszystkie605109

Online (20 minutes ago): 2
Your IP: 3.238.180.174
,
Today: Gru 01, 2023
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości