Archiwum 2019

Biala Niedziela w Starachowicach

Dnia 19 maja 2019 po raz drugi  uczestniczyliśmy w realizacji pikniku profilaktycznego "Biała Niedziela" organizowanego przez Starostę Starachowickiego, Prezydenta Miasta Starachowice PZOZ Starachowice oraz Stowarzyszenie Amazonek. Podczas pikniku licznie zgromadzeni mieszkańcy mogli skorzystać z wielu badań i porad zdrowotnych oraz atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

 

 

Nasza 38 Starachowicka Drużyna Harcerska  wspólnie ze  Stowarzyszeniem Aktywności Społecznej Everest w ramach realizacji projektu Młodzieżowa Strefa Aktywności"  zorganizowaliśmy zajęcia ruchowe dla najmłodszych. Były gigantyczne piłkarzyki, walki gladiatorów oraz dla tych naj naj młodszych basen z piłeczkami. Nie zabrakło też naszych ratowników z HGR Starachowice, którzy dbali o bezpieczeństwo uczestników zajęć i oraz prowadzili zajęcia z pierwszej pomocy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z wizyta na Rydnie

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

III Półmaraton

Trzeci Starachowicki Półmaraton zgromadził na starcie rekordową ilość 333 uczestników. Po raz trzeci nasi harcerze razem z wolontariuszami ze Stowarzyszenia Aktywności Społecznej Everest, wspierali organizatorów w zabezpieczeniu trasy biegu, jak i zabezpieczeniu dwóch punktów z wodą i wyżywieniem na trasie. Nie zabrakło także naszych ratowników z HGR Starachowice, którzy tym razem mieli dość sporo pracy podczas biegu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uroczystości 3 Maja

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

 

 

 

 

Wiosenne porządki przy naszej harcówce

Artykuł w trakcie relizacji ...

 

Uroczystości Katyńskie

Uroczystości poświęcone ofiarom "Zbrodni Katyńskiej" z udziałem naszych harcerzy. Tym razem wspólnie ze Stowarzyszeniem Aktywności Społecznej EVEREST, które wspieramy w realizacji projektu "Bohaterom Niepodległej" realizowanego ze środków MON, Urzędu Marszałkowskiego oraz Gminy Starachowice wystawiliśmy wartę w strojach żołnierzy Wojska Polskiego z 1939 roku. Dzięki realizacji tego projektu, ratownicy z HGR Starachowice dbali o bezpieczeństwo uczestników uroczystości.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Harcogranie

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

 

Szczyt Drużyn PRO w Katowicach

W pierwszy weekend marca przedstawiciele naszej drużyny wzięli udział w spotkaniu drużyn uczestniczących w realizacji zadań programowych Programowego Ruchu Odkrywców. Blisko 100 osób mogło zapoznać się zarówno z nowymi propozycjami jak i zadaniami realizowanymi przez drużyny w poprzednim roku. Tu mieliśmy okazję zaprezentować nasze działania zrealizowane w poprzednim roku. W czasie Szczytu PRO mieliśmy tez okazję zwiedzić Muzeum Śląskie oraz uczestniczyć w grze miejskiej w czasie której mogliśmy poznać kawałek Katowic. Było także spotkanie z Naczelniczką ZHP hm. Małgorzatą Nowosad.


 

Podczas szczytu nie zabrakło też strawy dla  dla ciała i ducha czyli obiadu ze wspaniałym burgerem, przyrządzonym i  serwowany w bardzo elegancki sposób, oraz nocnych harcerskich śpiewanek.


p.s. W macu też byliśmy, i nie ma hamburgerów górnika :)

 

 

Bieg Tropem Wilczym 2019 w Starachowicach

 

Trzeciego marca 2019 roku został zorganizowany kolejny Bieg Tropem Wilczym poświęcony pamięci "Żołnierzy Wyklętych" którego stałym elementem jest bieg na 1963 metry. Właśnie ta długość nawiązuje do roku w którym zginął ostatni "Żołnierz Wyklęty - Józef Frańczak ps. Lalek". Poza dystansem na 1963 metry zawodnicy rywalizowali także na dystansie 10 km, gdzie poza asfaltem mieli do pokonania także piaszczyste drogi i błoto.

Nasi harcerze z 38 SDH wspierali organizatorów w zabezpieczeniu trasy biegu na całym odcinku leśnym, gdzie dodatkowo przygotowaliśmy punkt z wodą.

O bezpieczeństwo medyczne dbali nasi ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice a oprawę na mecie biegu w strojach żołnierzy zapewnili wolontariusze ze Stowarzyszenia Aktywności Społecznej Everest.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stałym elementem projektu jest bieg na 1963 metry. Długość dystansu jest odwołaniem do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. „Lalek”. W Starachowicach dodatkowo do dyspozycji biegaczy był dystans 10 km. Na tym odcinku na podium stanęli kolejno: Przemysław Szymanowski, Damian Kutera i Wojciech Jarosz. Trasa, z którą musieli zmierzyć się uczestnicy nie należała do najłatwiejszych. Poza asfaltem do pokonania były również piaszczyste drogi i błoto.
 
Informacje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj7
mod_vvisit_counterWczoraj41
mod_vvisit_counterTen tydzień187
mod_vvisit_counterPoprzedni305
mod_vvisit_counterTen miesiąc7
mod_vvisit_counterPoprzedni1153
mod_vvisit_counterWszystkie605099

Online (20 minutes ago): 2
Your IP: 3.238.180.174
,
Today: Gru 01, 2023
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości