Archiwum 2019

Nasi nowi instruktorzy ZHP

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego

27 czerwca 2019 roku w ramach uczestnictwa w realizowanym przez Stowarzyszenie Aktywności Everest projekcie współfinansowanym przez Ministerstwo Obrony Narodowej, wzięliśmy udział w wycieczce do warszawy w trakcie której odwiedziliśmy muzeum Powstania Warszawskiego. Podczas wizyty przygotowywaliśmy  się do udział w grze miejskiej 63 Dni Chwały, która stowarzyszenie zaplanował na dzień 1 sierpnia, w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Odwiedziliśmy także mogiły powstańców na "Warszawskich Powązkach" oraz tak zwana Łączkę gdzie upamiętniono "Żołnierzy Niezłomnych"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Powitanie Lata" w Mircu

 

Zbliżające się lato powinno być odpowiednio powitane i tak tez było na kolejnej edycji "Wspólnego Powitania Lata" w Mircu. Trwająca prawie cały dzień impreza rozpoczęła się od zmagań sportowych a skończyła na występach artystycznych i podsumowaniu konkursów. W trakcie imprezy nie zabrakło naszej "Młodzieżowej Strefy Aktywności" ze ścianka wspinaczkową, piłkarzykami, zajęciami łuczniczymi składającymi się ze strzelania do celu jak i walk na polu z przeszkodami w łucznicze dwa ognie, oraz nowa atrakcja z która wyszliśmy w tym roku czyli z arena gladiatorów zwanej też Coloseum.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Marian Świderski „Dzik” i Edmund Rachtan „Kaktus”.

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na ślubnym kobiercu u Pawła

Piętnastego czerwca 2019 roku na ślubnym kobiercu stanął nasz specjalista od łucznictwa i ratownictwa Paweł zwany przewrotnie Januszem. W tym przypadku nie chodzi jednak o jakiegokolwiek "Janusza biznesu" a imię taty Pawła, do którego jest niesamowicie podobny. Ślub odbył siw w kościele na kieleckiej Karczówce, a my nie mogliśmy sobie odmówić wizyty i zrobienia bramki.

Na bramce jak to na specjalistę od łucznictwa jako przyszły pan domu musiał coś upolować strzelając z łuku. Postawiliśmy trzy piwa oczywiście bezalkoholowe z opisanymi trzema rzeczami: alkohol, pieniądze i dużo dzieci. Jedyna puszkę jaka strącił była puszka z dziećmi :)

Nie zabrakło też życzeń wszelkiej pomyślności oraz skromnego prezentu oczywiście w jedynych słusznych kolorach :)


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obóz Krynica 2019 !

 

 

 

 

 

 

 

W_tym_roku obóz w Krynicy Morskiej odbędzie się po raz 25, a co za tym idzie szykujemy dodatkowe niespodzianki dla uczestników. Wszystkich zapraszamy  i wszystkim polecamy nasz obóz zorganizowany z największą dbałością o bezpieczeństwo uczestników, z poszanowaniem wszystkich wymogów i obowiązujących przepisów, a przede wszystkim wspaniałej zabawy i wypoczynku dla uczestników.

Więcej informacji o obozie w zakładce po lewej stronie.

OBÓZ Krynica 2019 !

UWAGA !

Brak  wolnych miejsc na obóz,  zapraszamy za rok !

 

 


 

61 Harcerski Rajd Świętokrzyski

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Dzień dziecka i Jarmak u Starzecha

Po ubiegłorocznej ulewie, która w kilka minut nie dość że rozgoniła uczestników "Jarmarku u Starzecha" to przy okazji spowodowała całkowity brak zasiania, w tym roku pogoda była wręcz idealna. Dopisała pogoda i dopisali też uczestnicy i to w takim nadmiarze że ciężko było się dopchać na nasze atrakcje, a my nie mieliśmy nawet chwili wytchnienia. Ciężko też pracowało się w takim tłoku gdzie czasami tłum wchodził nam na plecy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ogrom pracy mieli też nasi ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice, którzy dbali o bezpieczeństwo na strefie zabaw. Tłok na wydarzeniu sprzyjał drobnym urazom powstały podczas chodzenie po  odsłoniętych torowiskach i metalowych płytach. Na osłodę były spóźnione frytki i koncert SARSY.

 

75 rocznica zmachu na kata Ziemii Kieleckiej

 

 

 

 

 

 

 

 

W 75 rocznicę zamachu na kata Ziemi Kieleckiej wzięliśmy udział w uroczystości upamiętniających bohaterski czyn dwóch członków ZWZ a później Armii Krajowej, którzy dokonali zamachu na Starachowickim Rynku na szefa radomskiego Gestapo, Eriku Schitzu.

 

W czasie akcji zginęło dwóch żołnierzy AK: kpr. podch. Bolesław Papi ps. Czerw oraz plut. Michał Nowak ps. Pierwiosnek. Ich śmierć upamiętnia tablica umieszczona na ścianie jednej z kamieniczek na Rynku  i obelisk z pamiątkową tablicą.


Nasi harcerze uczestniczyli w wydarzeniu jako poczet sztandarowy Armii Krajowej. Wartę przed pomnikiem w strojach Wojskowej Służby Kobiet pełniły też nasze harcerki uczestniczące w jednym z projektów Stowarzyszenia Everest..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Informacje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj9
mod_vvisit_counterWczoraj41
mod_vvisit_counterTen tydzień189
mod_vvisit_counterPoprzedni305
mod_vvisit_counterTen miesiąc9
mod_vvisit_counterPoprzedni1153
mod_vvisit_counterWszystkie605101

Online (20 minutes ago): 2
Your IP: 3.238.180.174
,
Today: Gru 01, 2023
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości