Archiwum 2019

Świętokrzyska Golgota w Kałkowie

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

80 Rocznica Polskiego Września

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Biegiem z pomocą IV

 

 

 

Czwarty bieg z pomocą zorganizowany w Starachowicach. I czwarty raz zabezpieczaliśmy trasę biegu. Zapewniliśmy także obsadę punktu z wodą. O bezpieczeństwo medyczne tak jak w latach poprzednich dbali nasi ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice. W tym roku biegowi głównemu towarzyszyły tak jak w latach poprzednich biegi dla dzieci i młodzieży oraz wyścig w szpilkach. Nowością był bieg z żona na karku, który biegł dnem remontowanego zalewu Lubianka.

Wspólnymi siłami organizatorów i współpracowników oraz firm i organizacji wspierających udało się zebrać kwotę ponad 17 tysięcy złoty zebrana na pomoc dla Antosia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zawody Strzeleckie

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dni Starachowic ze Strefą Aktywności.

 

Dni Starachowic od kilku lat stały się największą impreza plenerową w drugim półroczu w Starachowicach. Nie inaczej było w tym roku. Na terenie MOSiR na ul Szkolnej przez dwa dni mieszkańcy mogli bawić się przy wielu atrakcjach pod scena w towarzystwie zespołów zarówno tanecznych jak i muzycznych wśród których można wymienić tych naj naj jak "Paluch", "Żabson", "Pocahontaz" czy występujący na zakończenie imprezy zespół "Blue Cafe".Oprócz atrakcji na i przed scena funkcjonowała strefa zabaw dla dzieci, gdzie większość atrakcji przygotowane było w ramach projektu Młodzieżowa Strefa Aktywności w których uczestniczymy wspierając Stowarzyszenie Aktywności Społecznej Everest. Przygotowaliśmy i prowadziliśmy zajęcia na ściance wspinaczkowej, gigantycznych piłkarzykach, arenie gladiatorów, basenie z piłeczkami. Prowadziliśmy tez zajęcia strzeleckie z łucznictwa oraz łucznicze dwa ognie na polu z pneumatycznymi przeszkodami Archery Tag

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Młodzieżowa Strefa Aktywności w Brodach

Artykuł w trakcie realizacji ..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Święto Wojska Polskiego

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Płomień Braterstwa

 

W przeddzień rocznicy Bitwy Warszawskiej oddaliśmy  hołd naszym sojusznikom Niepodległej Polski, którzy nie opuścili jej w godzinie najtrudniejszej próby. O 18:00 w kilkudziesięciu miejscach w Polsce młodzi Polacy i Ukraińcy wspólnie zapalili "Płomień Braterstwa" na grobach żołnierzy ukraińskich, którzy w 1920 r. razem z Wojskiem Polskim walczyli z nacierającą Armią Czerwoną.

 

 

Księgi naszej historii składają się z wielu kart,  a jedną z nich mieliśmy okazje wspominać w  środę 14 sierpnia o godzinie 18:00  w części prawosławnej cmentarza starego przy ulicy Ściegiennego w Kielcach, razem z 8 Kielecka Drużyna Harcerek im. Zawiszy Czarnego, gdzie zapaliliśmy znicze symbolizujące „Płomień Braterstwa” na grobach tych którzy walczyli ramię w ramię z naszymi żołnierzami a później do końca zostali mimo różnych życiowych perypetii z nami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gra Miejska "63 Dni Chwały"

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Informacje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj449
mod_vvisit_counterWczoraj198
mod_vvisit_counterTen tydzień1075
mod_vvisit_counterPoprzedni1496
mod_vvisit_counterTen miesiąc2571
mod_vvisit_counterPoprzedni4704
mod_vvisit_counterWszystkie625019

Online (20 minutes ago): 7
Your IP: 34.239.151.124
,
Today: Cze 13, 2024
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości