Archiwum 2018

XIX Harcerska Partyzancka Droga Krzyżowa

To_już po raz XIX leśnymi duktami przeszła Harcerska Partyzancka Droga Krzyżowa i po raz dziewiętnasty wzięli w nim udział członkowie 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater.  Ponad 200 osobowa grupa harcerzy, uczniów szkół, członków organizacji  patriotycznych, żołnierze WOT-u, okoliczni mieszkańcy i przedstawiciele władz samorządowych w deszczu i nieprzyjemnym wietrze oddali hołd partyzantom, którzy zginęli tu 28 października 1943 roku podczas jednej z najtragiczniejszych w skutkach niemieckiej obławy na oddziały partyzanckie w czasie II wojny światowej. Po przejściu wszystkich stacji uczestnicy wzięli udział w mszy świętej pod kapliczką o później spotkali się na poczęstunku przy ognisku.Podczas drogi nie zabrakło tez ratowników z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice, który dbali o bezpieczeństwo uczestników.

 

 

 

 

 

 

 

 

Przed droga i podczas posumowania przy poczęstunku pomagaliśmy Stowarzyszeniu Aktywności Społecznej Everest promować przygotowaną na dzień 10 listopada grę miejską z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Gra otrzymała wsparcie od Narodowego Centrum Kultury i zapowiada się znakomicie.

 

 

Bicie rekordu RKO - 2018

Szósty raz Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice w ramach obchodów Europejskich Dni Przywracania Czynności Serca, kolejną edycje bicia rekordu RKO w prowadzonej nieprzerwanie przez 30 minut resuscytacji a fantomach przez jak największą ilość osób. Ogólnopolska akcja w tym roku zgromadziła kilkadziesiąt tysięcy osób,  uczestniczących jednocześnie w kilkuset miejscach w wydarzeniu. Nasza 38 Starachowicka Drużyna Harcerska,  po raz kolejny wspierała organizatorów zarówno w przygotowaniu wydarzenia i sprzętu, ale także wspieraliśmy uczestników na poszczególnych stanowiskach w prawidłowym wykonywaniu czynności ratowniczych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zabepieczenie III Biegu Pamięci Żonierzy Armii Krajowej WYKUS 1943

Chyba od 20 lat październik corocznie kojarzy nam się z wizyta na Wykusie, gdzie nieprzerwanie uczestniczymy Harcerskiej Partyzanckiej Drodze Krzyżowej. Tym razem na Wykusie pojawiliśmy się wcześniej,  a to za sprawą III Marszobiegu Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej WYKUS 1943 organizowanego przez Fundacja Sprzymierzeni z GROM.  Tegoroczna edycje biegu zorganizowano dla uczczenia pamięci cichociemnego ppor. Waldemara "Robota" Szwieca, z okazji przypadającej w tym roku 75 rocznicy jego śmierci.

Podczas biegu nasi harcerze z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej, wspierali organizatorów w zabezpieczeniu biegu na całej tracie, która wiodła od ośrodka ZHP Starachowice na Lubiance,  aż do wzgórza 326 zwanego Kropka, gdzie znajdował się obóz partyzantów Ponurego i Nurta. Zabezpieczenie medyczne podczas biegu zapewnili nasi ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zabezpiecznie VII biegu MAN-ia biegania

Siódma edycja biegu "MAN-ia Biegania" zorganizowana przez Stowarzyszenie Zabiegane Starachowice oraz Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji, już za Nami  Tym razem wspólnie z Policją i Strażą Miejską wszystkie punkty na trasie zabezpieczali nasi harcerze z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater razem ze Stowarzyszeniem Everest. O zabezpieczenie medyczne imprezy zadbała nasza Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice. Podczas biegu mieliśmy po raz kolejny okazję współpracować, nie tylko ze służbami zawodowymi,  przy realizacji takiego przedsięwzięcia w którym udział wzięło ponad 300 biegaczy, ale także z jednym z największym producentem  w branży motoryzacyjnej, firma MAN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

XII Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Ratownicze

Koniec września wiąże się z od 12 lat z udziałem naszej drużyny w Wojewódzkich Młodzieżowych Zawodach Ratowniczych o puchar Starosty Starachowickiego. Także w tym roku wystartowaliśmy w zawodach wystawiając aż 4 zespoły w trzech kategoriach wiekowych. Po ciężkich zadaniach na punktach, aż dwa, albo tylko dwa nasze zespołu znalazły się na pudle.

 

W kategorii szkół gimnazjalnych i ostatnich klas szkół podstawowych zwyciężył nasz zespół, składający się w większości z osób, które w ubiegłym roku zajęły piąte miejsce. Nasz zespół uplasował się  na I MIEJSCU przed zespołem Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej  OSP z Lubieni oraz Gimnazjum w Szerzawach, które dosłownie o kilka oczek wyprzedziło nasz drugi zespół w tej kategorii.

W najstarszej kategorii zespół, który jeszcze w ubiegłym roku triumfował w kategorii gimnazjum, w tym roku w kategorii szkół średnich  zajął trzecie miejsce. Tu rywale z zespołu Szkół Zawodowych nr 1 z Ostrowca który zajął II miejsce,  oraz zwycięska ekipa z VI LO im J.Słowackiego okazali się zbyt mocni.

Natomiast nasza ekipa z najmłodszej kategorii, niestety znalazła się poza podium. I choć od wielu lat, po cichu liczymy ze kiedyś uda nam się w końcu zająć pierwsze miejsca na podium w każdej kategorii to i tak przy wysokim poziomie niektórych zespołów, jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku tegorocznej rywalizacji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Harcerski Start 4x4

Każda drużyna, każde środowisko ma swoje specyficzne sposoby spędzania wolnego czasu i organizowania zajęć dla swoich harcerzy. Jedni uczą się pracy w zespole układają wieże z rurek po napojach, inni pieką słodkie babeczki. My po pracowitym  wiosenno-letnim sezonie z organizacją zajęć na festynach czy  piknikach  i zabezpieczaniu kilku największych wydarzeń biegowych po prostu mieliśmy ochotę na SPA. Zaliczając przy okazji offroudowego hat-trica,  grzebiąc jednocześnie trzy pojazdy w błocie. Ale nie ma tego złego coby na dobre nie wyszło...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spartakiadowo-dożynkowo w Kałkowie

Pierwszy weekend września był da nas zakończeniem sezonu organizacji zajęć sportowych prowadzonych na piknikach, festynach czy imprezach firmowych. w dniach 5 oraz 7 września poprowadziliśmy zajęcia,  najpierw podczas Golgoty Świętokrzyskiej zorganizowanej przez Stowarzyszenie Przyjacielska Dłoń we współpracy z Powiatowym Zakładem Aktywności Zawodowej Powiatu Starachowice. W spartakiadzie  której uczestniczyli wychowankowie warsztatów terapii zajęciowej z terenu województwa świętokrzyskiego, w sumie około 450 osób z 26 placówek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Natomiast w niedzielę, tuz obok sanktuarium zorganizowaliśmy zajęcia podczas  Diecezjalnych Dożynek Diecezji Radomskiej oraz Gminy Pawłów.Tu głównym organizatorem było Stowarzyszeni Pawłów Plus, które oprócz imprezy na zakończenie uroczystości w kościele przygotowało bieg w którym uczestniczyło ponad 100 biegaczy.


 

 

 

 

 

 

 

Piknik rodzinny dla ANIMEX - u

Tym razem poprowadziliśmy zajęcia na pikniku rodzinnym jednej z największych firm nie tylko w regionie, ale w całej Polsce,  zajmującej się produkcją żywności czyli dla zakładów Animex. Przez blisko 8 godzin członkowie rodzin pracowników mieli do dyspozycji prawie całą ofertę naszych zajęć począwszy od ścianki wspinaczkowej, poprzez pneumatyczne piłkarzyki i basen z piłeczkami po zajęcia łucznicze zarówno te w strzelaniu do celu po zajęcia z archery tag czyli łuczniczych dwu ogni. Zajęci animacyjne poprowadzili instruktorzy ze Stowarzyszenia JES, z którymi organizowaliśmy także różne konkursy z nagrodami dla uczestników. Wśród atrakcji nie zabrakło też serwowanej przez mistrza w tej dziedzinie samego Mysi, popcornu i waty cukrowej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Święto Wojska Polskiego

Tegoroczne obchody Święta Wojska Polskiego rozpoczęliśmy od udziału w uroczystej mszy świętej oraz uroczystościach pod pomnikiem niepodległości, gdzie wystawiliśmy warte honorowa,  oraz odbieraliśmy wiązanki składane przez delegacje uczestniczące w uroczystościach. Nasi harcerze z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej mieli też zaszczyt wystawić poczet sztandarowy ze sztandarem Stowarzyszenia Żołnierzy Armii Krajowej ze Starachowic.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Natomiast po południ na placu "Na Szlakowisku", został zorganizowany piknik dla mieszkańców, gdzie poprowadziliśmy zajęcia na ściance wspinaczkowej, gigantycznych piłkarzykach, basenie z piłeczkami oraz na strzelnicy łuczniczej. Tu tez mogły zaprezentować się inne stowarzyszenia min, Stowarzyszenie REZERWA z pokazem taktyki wojskowej, firmy Star San Duo oraz ze swoimi STAR-ami. Piknik uświetniły też występy zespołów z repertuarem pieśni woskowych i patriotycznych. Główną atrakcja natomiast był występ orkiestry paradnej  oraz zespołu flażoretek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Informacje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj17
mod_vvisit_counterWczoraj41
mod_vvisit_counterTen tydzień197
mod_vvisit_counterPoprzedni305
mod_vvisit_counterTen miesiąc17
mod_vvisit_counterPoprzedni1153
mod_vvisit_counterWszystkie605109

Online (20 minutes ago): 2
Your IP: 3.238.180.174
,
Today: Gru 01, 2023
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości