Archiwum 2018

Powitanie Lata w Mircu

 

17 czerwca mieliśmy okazję przeprowadzić zajęcia na festynie z okazji powitania lata w Mircu. To już kolejne nasze spotkanie z mieszkańcami gminy. Podczas festynu przeprowadziliśmy zajęcia  na  ściance wspinaczkowej, gigantyczne piłkarzyki raz zajęcia łucznicze ze strzelaniem do celu z łuków klasycznych oraz łuków bloczkowych i   tak zwane łucznicze dwa ognie czyli archery tag, na specjalnym polu z nadmuchiwanymi przeszkodami.

 

Zabezpieczaliśmy także obsługę w basenie z piłeczkami.Oprócz mieszkańców gminy Mirzec spotkaliśmy się z kilkunastu rodzinami, które przyjechały wziąć udział w biegach przed festynem a później zostali do końca imprezy, aby skorzystać między innymi z naszych atrakcji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień dziecka u Strażaków

Od kilku lat na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z okazji Dnia Dziecka organizowane są niewielkie festyny zawierające oprócz zajęć rekreacyjnych dla dzieci,  zajęcia profilaktyczne z bezpieczeństwa prowadzone przez strażaków, policjantów oraz ratowników z HGR Starachowice. My zapewniliśmy podczas festynu drobne atrakcje sprawnościowe i konkursy z nagrodami dla najmłodszych z różnorodnymi rzutkami do celu oraz slalom gokartami z napędem na pedała.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasi harcerze na ćwiczeniach służb ratowniczych

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jarmark u "Starzecha"

Pogoda czasem płata figla i tym razem spłatała figla organizatorom kolejnego już "Jarmarku u Starzecha", który miał się zakończyć koncertem Rafała Brzozowskiego i sztucznymi ogniami. Początek imprezy zapowiadał duży ruch zarówno w Młodzieżowej Strefie Aktywności, jak i pozostałych miejscach na jarmarku. Sprzyjała temu wspaniała sceneria Muzeum Przyrody i Techniki.

Niestety pogoda chciała inaczej i kilkadziesiąt minut obfitych opadów deszczu nie tylko zmoczyło przygotowane stanowiska, ale także przepędziła mieszkańców. Dodatkowo wyładowania atmosferyczne i grad uszkodziły linie zasilająca muzeum i zostaliśmy bez prądu. W strugach deszczu  składaliśmy nasze urządzenia a potem na dodatek musieliśmy pchać samochód z przyczepą bo akumulator tez spłatał na figla. Na szczęście przynajmniej on nas sprzyjał i odpalił po kilku metrach. Gdy wyjeżdżaliśmy przemoczeni do suchej nitki z "jarmarku" żegnała nas wspaniała tęcza i perspektywa gorącej pizzy w harcówce.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Biała niedziela" pod Skałkami

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Weekend na Rydnie

Weekend z historią, w czasie którego oprócz poznania tej związanej z Rydnem, którą mogliśmy zgłębiać dzięki pasjonatom tworzącym to wydarzenie. Sami mieliśmy okazję poprowadzić zajęcia z łucznictwa, począwszy od łucznictwa tradycyjnego, po to najnowsze, z najnowszymi z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi czyli łucznictwo bloczkowe. Poprowadziliśmy tez zajęcia na stanowisku ze strzelnica ASG, gdzie zapoznaliśmy uczestników z replikami broni historycznej z okresu II Wojny Światowej. Mieliśmy też okazję podziwiać pokazy lotnictwa balonowego nad zalewem w chocku tuz obok Rydna.  Nie zabrakło tez czasu na zwykłe harcerskie techniki, wieczorne śpiewogranie i podpłomyki pieczone nad ogniskiem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyróznienie dla naszego instruktora

8 maja 2018 roku w Belwederze odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w Konkursie im. hm. Olgierda Fietkiewicza na pracę naukową poświęconą tematyce harcerskiej. śród wyróżnionych osób znalazł się instruktor 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater, będący zarazem członkiem Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice, Andrzej Kasperkiewicz. Druh Andrzej otrzymał wyróżnienie za pracę licencjacką "Wpływ harcerstwa i innych organizacji na poziom wiedzy młodzieży z zakresu pierwszej pomocy". Celem konkursu jest wyróżnienie najlepszych prac naukowych, dotyczących szeroko rozumianej tematyce harcerskiej, a także upowszechnianie dorobku naukowego ruchu harcerskiego w Polsce. Gratulujemy serdecznie druhowi Andrzejowi.


 

 

 

 

 

 

 

3 Maja 2018

Obchody uroczystości związanych z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęliśmy od udziału w uroczystościach w kościele pw. Wszystkich Świętych, które zakończyły się uroczystym złożeniem wiązanek pod pomnikiem Odzyskania Niepodległości. Podczas uroczystości wystawiliśmy skromną 16-osobową reprezentacje z proporcem drużyny, oraz warte honorową pod pomnikiem, gdzie odbieraliśmy także wiązanki od delegacji. Do uroczystości wystawiliśmy także naszych ratowników z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice, którzy ze względu na upał mieli pełne ręce  pracy,  i w pewnym momencie mieli na punkcie 10 osób, które nie wytrzymały upału i duchoty w kościele.


 

 

 

 

 

 

 

Majówka na Szlakowisku

Po południu wzięliśmy udział w pikniku dla mieszkańców Starachowic na placu "Na Szlakowisku", gdzie z inicjatywy Prezydenta Miasta przygotowane zostały atrakcje dla mieszkańców. Były konkursy, gdzie można było wygrać biało czerwoną flagę, gry bez prądu, mini miasteczko ruchu drogowego przygotowane przez Policję, zawody rowerowe dla najmłodszych, gorący żurek. Były także występy dwóch zespołów estradowych Wiarusy z LOK i zespołu z SM Wanacja, które zaprezentowały pieśni patriotyczne.


Nie zabrakło także atrakcji przygotowanych przez naszą 38 Starachowicka Drużynę Harcerska i Stowarzyszenie Aktywności Społecznej EVEREST w postaci ścianki wspinaczkowej, pneumatycnych piłkarzyków, strzelnicy łuczniczej i basenu z piłeczkami.   Podczas imprezy  także o bezpieczeństwo dbali nasi ratownicy z HGR Starachowice.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Informacje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj14
mod_vvisit_counterWczoraj41
mod_vvisit_counterTen tydzień194
mod_vvisit_counterPoprzedni305
mod_vvisit_counterTen miesiąc14
mod_vvisit_counterPoprzedni1153
mod_vvisit_counterWszystkie605106

Online (20 minutes ago): 2
Your IP: 3.238.180.174
,
Today: Gru 01, 2023
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości