Archiwum 2017

Biegiem z pomocą 2

27 sierpnia wspieraliśmy Stowarzyszenie Zabiegane Starachowice, które  już po raz drugi zorganizowało zbiórkę środków na leczenie dla trójki dzieci. Głównym elementem był bieg na 6 kilometrów podczas którego obstawialiśmy trasę biegu oraz przygotowaliśmy punkt z woda na trasie. Tu pod koniec biegu pogoda spłatała wszystkim figla na początku spadł mały deszczyk, który wsparty wiatrem przerodził się w ogromną ulewę, która położyła nie tylko bramę, ale także część atrakcji przygotowanych dla uczestników wydarzenia. Na szczęście wichura jak się pojawiła tak szybko zniknęła i dzięki zapałowi zebranych uczestników impreza trwała dalej. Odbyły się planowane biegi da dzieci i bieg w szpilkach w którym oprócz szpilek wymagane i oceniane było przebranie uczestników. Były konkursy z nagrodami i licytacje rzeczy przekazanych przez sponsorów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Festyn pod zaporą w Brodach

[Błąd na stronie][Skontaktuj się z administratorem]

 

Święto Wojska Polskiego w Starachowicach

 

 

 

 

 

 

Piętnastego sierpnia 2017 roku wzięliśmy udział w uroczystych obchodach Święta Wojska Polskiego. Przed południem uczestniczyliśmy w uroczystej mszy świętej oraz w uroczystościach pod pomnikiem na ulicy Konstytucji 3-go Maja, gdzie wystawiliśmy wartę honorowa oraz odbieraliśmy wiązanki od delegacji przybyłych na uroczystości. Tu także rozdawaliśmy wodę do picia wspierając Harcerską Grupę Ratowniczą Starachowice, która dbała o bezpieczeństwo uczestników uroczystości.

 

 

 

 

 

 

 

 

Popołudnie spędziliśmy  na  placu "Na Szlakowisku"  gdzie uczestniczyliśmy w przygotowaniu pikniku militarnego zorganizowany przez Gminę Starachowice, gdzie  zamaskowaliśmy starą i zniszczoną scenę, siatką maskująca,  na której wystąpiły dwa zespoły z repertuarem wojskowo-patriotycznym. Zespół oficerów rezerwy LOK  i zespół ze spółdzielni Wanacja.  Nie zabrakło tu też przygotowanych  atrakcji, wśród których była też przez naszą 38 Starachowicką Drużynę Harcerską,  ciesząca się bardzo dużym zainteresowaniem  strzelnica ASG, gdzie mieszkańcy mogli nie tylko zobaczyć repliki ale także postrzelać sobie z replik broni z II Wojny Światowej oraz obecnie używanych w wojsku. Podczas pikniku mogliśmy zobaczyć także samochody remontowane i produkowane dla wojska w Starachowicach przez dwie firmy Star San Duo i Autobox.

 

 

PRO PATRIA dla naszego Drużynowego podczas uroczystości Armii Krajowej

Tegoroczne uroczystości upamiętniające rozbicie więzienia Gestapo przez oddziały Antoniego Hedy "Szarego" miały dla naszej drużyny wyjątkowy charakter. Jak co roku wspieraliśmy środowisko żołnierzy Armii Krajowej w organizacji tego wydarzenia. Wystawiliśmy poczty sztandarowe "Szaraków" oraz naszej poczet drużyny z proporcem,  wspierając jednocześnie dwa inne poczty sztandarowe AK. Podczas mszy czytaliśmy modlitwę wiernych a podczas uroczystości pod tablica pełniliśmy warte honorowa i  odbieraliśmy także wiązanki od gości.

W trakcie uroczystości nasz drużynowy harcmistrz Tomasz Łebek otrzymał na wniosek Stowarzyszenia Żołnierzy Armii Krajowej medal PRO PATRIA, który w imieniu wojewody Agaty Wojtyszek wręczyła Agata Gałka-Biernacka.

 

 

 

 

 

 

 

 

Uroczystości miały wyjątkowy charakter dla wielu członków 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater. Po poczęstunku dla zaproszonych gości,  otrzymaliśmy także zdobyte na ostatnim biegu nowe stopnie harcerskie,  a pięcioro członków drużyny złożyło przyrzeczenie harcerskie.

 

 

 

Krynica Morska 2017

To już ponad dwadzieścia lat obóz w Krynicy Morskiej jest samodzielnie, organizowany przez 38 Starachowicką Drużynę Harcerską im. Emilii Plater, jako podsumowanie całorocznej pracy. To w Krynicy Morskiej w naturalnym lesie, w trzy dni sami harcerze stawiają całą infrastrukturę obozową, po to aby po obozie w dwa dni wszystko spakować w tira i zostawić las, w którym tylko po wydeptanej trawie można poznać że stał tu obóz z całym zapleczem kuchenny, umywalnią i namiotami dla obozowiczów. Harcerze z 38 sami dbają nie tylko o wspaniały i wyjątkowy program dzięki, któremu jeden turnus, jest w stanie nie tylko zagwarantować wspaniałe i bezpieczne zajęcia na obozie, ale także dzięki gospodarności pozwala inwestować w sprzęt i coraz lepsze warunki na obozie, ucząc tym samych harcerzy gospodarności i odpowiedzialności za sprzęt i środowisko.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ostatnie miejsca na obozie w Krynicy Morskiej

BRAK WOLNYCH MIEJSC.

ZAPRASZAMY ZA ROK !


 

 

 

Starachowickie Sobótki 2017

[Błąd na stronie][Skontaktuj się z administratorem]

 

Gra "Cichociemni" i I miejsce 38 SDH w kategorii BOJOWE SZKOŁY

Po raz trzeci wzięliśmy udział w grze "Cichociemni" i po raz trzeci nasi harcerze z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater znaleźli się na pudle. Tym razem nasz patrol zajął pierwsze miejsce w kategorii "BOJOWE SZKOŁY"

 

W tym roku, oprócz tytułowych Cichociemnych, AK i konspiracji , motywem przewodnim były poszukiwania zrabowanych ładunków ze złotem. Poruszając się po terenach Harcerskiego Ośrodka Obozowego „Lubianka” uczestnicy wypełniali poszczególne zadania  zdobywając kolejne wskazówki przybliżające ich do ukrytego złota.Podczas tegorocznej edycji  gry oprócz rywalizacji drużyn, organizatorzy przygotowali także dla uczestników zajęcia warsztatowe, które przybliżyły uczestnikom niektóre aspekty służby wojskowej i historii.

Zajęcia warsztatowe które niejako wprowadziły zespoły w klimat gry, prowadzili miedzy innymi Fundacja Sprzymierzeni z GROM, Muzeum Orła Białego ze Skarżyska Kamiennej, Jednostka Strzelecka 2044 ze Starachowic, Świętokrzyskie Zgrupowanie Strzeleckie oraz Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice.

 

 

Pierwszy Starachowicki Ogólnopolski Event Piłkarski

 

17 czerwca odbył się I Starachowicki Ogólnopolski Event Piłkarski zorganizowany przez Katolicki Klub Sportowy JUVENTA. Na starachowickim stadionie rywalizowały drużyny złożone z zawodników ośmioletnich i młodszych. Wśród drużyn znalazły się reprezentacje Tomaszowa Mazowieckiego, Lublina, Kielc, Skarżyska, Krakowa, Kozienic, Dębicy, Skierniewic, Warszawy, Końskich, Marek oraz dwie druzyny7 Juventy Starachowice. Podczas turnieju rozegrano 48 spotkań, które zabezpieczała nasza Harcerska Grup[a Ratownicza Starachowice, oraz strzelono 185 bramek. Zwycięzcą całego turnieju okazał się zespół z Kielc. Oprócz rozgrywek w piłkę nożną uczestnicy w oczekiwaniu na mecze, mieli okazję spróbować swoich sił na naszych zajęciach, na ściance wspinaczkowej, strzelniczy łuczniczej, polu do archery tag oraz co wyjątkowo zrozumiałe, cieszących się największą popularnością gigantycznych pneumatycznych piłkarzykach.


Imprez nie mogłaby się odbyć gdyby nie wspaniała praca organizatorów oraz sponsorów, którzy wsparli to wydarzenie. Tu wymienić należy Gminę Starachowice, Bank Zachodni WBK,  JBB, PUB STRYCH, CERRAD, Delikatesy Centrum w Starachowicach oraz MOSiR Starachowice. Mamy nadzieję że tak udana impreza na stałe wejdzie do miejskiego kalendarza imprez sportowych.

 

 

 

 


 
Informacje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj12
mod_vvisit_counterWczoraj41
mod_vvisit_counterTen tydzień192
mod_vvisit_counterPoprzedni305
mod_vvisit_counterTen miesiąc12
mod_vvisit_counterPoprzedni1153
mod_vvisit_counterWszystkie605104

Online (20 minutes ago): 2
Your IP: 3.238.180.174
,
Today: Gru 01, 2023
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości