Archiwum 2016

Aktywna Majówka 2016

Tegoroczny weekend majowy spędziliśmy na zajęciach na Ośrodku Harcerskim nad Lubianką. Pierwsze naprawdę ciepłe majowe dni wykorzystaliśmy do przęglądu naszych namiotów, które dobre ostatnie kilka miesięcy spędziły na półkach w magazynie, oraz na porządkowaniu terenu ośrodka i otaczającego go lasu. A że po zimie i po wizytach niektórych osób zebrało się sporo śmieci to naprawdę mieliśmy co robić, bo worków zebraliśmy naprawdę imponująca ilość. Po ciężkiej pracy mieliśmy okazję skosztować też zdrowych posiłków przygotowanych przez druhnę Kingę realizującą próbę przewodnikowską. I trzeba przyznać że zdrowe "żarcie" smakowało wyśmienicie.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najwięcej jednak emocji było podczas zaplanowanych zajęć w terenie i to tych nie związanych ze sprzątaniem, choć milej się realizowało program w posprzątanym terenie. Była gra terenowa, podczas której czekały na uczestników różne niespodzianki i zadania z zakresu szyfrowania, terenoznawstwa i samarytanki. Ostatniego dnia skupiliśmy się na rozgrywkach paintbalowych,  które rozpoczęły się od poznania zasad bezpieczeństwa podczas zajęć. Rozgrywki prowadziliśmy w kilku scenariuszach tak aby jak najbardziej wykorzystać zarówno pogodę jak i zapał do walki szczególnie tej najnowszej części drużyny.

 

 

Kolejny Patrol w ramach PRO na Rydnie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rocznica Konstytucji 3-go Maja

[Błąd na stronie][Skontaktuj się z administratorem]

 

100-lecie Harcersta w Opatowie i zwycięstwo 38 SDH w Grze Miejskiej " ASCALON"

W dniach 23-24 kwietnia uczestniczyliśmy w uroczystych obchodach 100-lecia ZHP w Opatowie. Wśród wielu zajęć podczas zlotu uczestniczyliśmy w grze miejskiej "ASCALON", w której nasi najmłodsi "trzydziestoósemkowicze" zajęli pierwsze miejsce. Cieszymy się tym bardziej że udało nam się to w rywalizacji na trasie gry przygotowanej przez "Tropem Przygody" z kikunastoma drużynami z całej chorągwi. I musimy szczerze przyznać że nie było łatwo. Gratulujemy też organizatorom gry, dzięki, którym mogliśmy zwiedzić Opatów w wyjątkowy sposób. Były także części oficjalne obchodów. Msza święta ze znakomitym kazaniem, oraz podsumowanie pracy hufca ZHP Opatów w Opatowskim Centrum Kultury, gdzie wśród znakomitych gości oprócz wojewody świętokrzyskiej pani Agaty Wojtyszek spotkaliśmy trenera piłki ręcznej, obecnie europosła Bogdana Wentę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Festiwal Piosenki "Harcogranie"

Po raz czwarty wzięliśmy udział w HARCOGRANIU. Tym razem nasz dzielny zespół reprezentujący 38 Starachowicką Drużynę Harcerską im. Emilii Plater, wystartował w kategorii do lat 14, zaśpiewał dwie piosenki: "Łemata" oraz "Bagno"  Biorąc po uwagę cztery próby wyszło nam rewelacyjnie, i gdyby nie to, że organizatorzy do jednego koszyka wsadzili solistów śpiewających w studiach piosenki i drużyny harcerskie to mimo krótkiego przygotowania mielibyśmy szanse na powtórzenie sukcesów z lat poprzednich. Najważniejsze że, na festiwalu, szczególnie podczas wieczornego koncertu zespołu "Dom o zielonych progach" bawiliśmy się znakomicie,  szczególnie przy znanych nam piosenkach.

 

 

90-lecie 2 DH im. M. Langiewicza

 

Tym razem w ramach cyklu imprez i wydarzeń z okazji 100 lecia ZHP uczestniczyliśmy w uroczystej akademii z okazji 90-lecia 2 DH im. Mariana Langiewicza. Podczas spotkania nie obyło się bez wspomnień z działalności 2 DH, która przez wiele lat jeszcze pod wodzą druha Stefana Derlatki była czołową drużyną w naszym hufcu. Były podziękowania i prezenty dla jubilatów. My  wręczyliśmy dzielnym druhom z "dwójki",  38 upieczonych przez nas babeczek, oczywiście z dwójkami z lukru. Podczas imprezy najbardziej jednak przypadł nam do gustu szczególny  tort w szczególnych zielono-białych barwach. Przypadek ? :)

 

Biwak wiosenny

Pierwsze dni ciepła i wiosenne promienie słońca sprawiły że tegoroczny biwak mogliśmy rozpocząć od zajęć łuczniczych, podczas których mieliśmy okazję przejrzeć i przygotować sprzęt przed sezonem, i na spokojnie potrenować. Pogoda umożliwiła nam także na zrobienie wieczorem małej gry, sprawdzającej umiejętności harcerskie naszych harcerzy. Wieczorem oczywiście były tradycyjne śpiewanki, z podsumowaniem działań drużyny w ostatnich miesiącach i omówieniem planów na najbliższe dwa miesiące.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 Marca 2016

1 marca 2016 roku reprezentacja naszej drużyny wzięła udział w uroczystościach poświęconych pamięci "Żołnierzy Wyklętych". które odbyły się w kościele pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach. Po uroczystościach delegacje uczestniczące w uroczystej mszy świętej złożyły wiązanki kwiatów i zapaliły znicze pod tablica obok kościoła.

 

Dzień Myśli Braterskiej - Harcerskie Pierścienie Przyjaźni

W dniu 21 lutego uczestniczyliśmy w uroczystej gali z okazji Dnia Myśli Braterskiej i 100 lecia Harcerstwa w Starachowicach. Podczas gali w której wręczone zastały "PIERŚCIENIE PRZYJAŹNI" W najbardziej prestiżowej kategorii w której startowało aż trzynaście drużyn z naszego hufca zwyciężyła nasza Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice otrzymując pierścień w kategorii "Drużyna Roku".

 

Jest to dla Nas bardzo ważne wyróżnienie, tym bardziej że na obu etapach HGR Starachowice otrzymała największą ilość głosów, zarówno w głosowaniu funkcyjnych całego hufca, jak i głosowaniu internautów, podczas którego grupa otrzymała ponad połowę wszystkich oddanych głosów, na  trzynaście nominowanych drużyn. Wyróżnienie jest efektem ciężkiej pracy, która nie byłaby tak owocna, gdyby nie współpraca Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice z wieloma osobami i instytucjami wśród których należy wymienić: Straż Pożarną, Policję, Straż Miejską, ŚCRMiTS, Szpitalny Oddział Ratunkowy ze szpitala w Starachowicach, Automobil Klub o/Starachowice, Gminę i Powiat Starachowicki oraz firmy  wspierające Nas na co dzień, czy  podczas realizacji poszczególnych projektów.

 

Cieszymy się tym bardziej że znacząca większość HGR Starachowice, to harcerze z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater. My jako drużyna korzystamy z ich doświadczenia ratowniczego i zawsze czujemy się bezpieczni podczas wszelakich zajęć i wiemy że po dojściu do odpowiedniego  wieku i umiejętności,  możemy spełniać swoje pasje związane z pomaganiem innym w grupie ratowniczej

 
Informacje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj16
mod_vvisit_counterWczoraj41
mod_vvisit_counterTen tydzień196
mod_vvisit_counterPoprzedni305
mod_vvisit_counterTen miesiąc16
mod_vvisit_counterPoprzedni1153
mod_vvisit_counterWszystkie605108

Online (20 minutes ago): 2
Your IP: 3.238.180.174
,
Today: Gru 01, 2023
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości