Archiwum 2013

III Turniej w kręgle o puchar Komendantki Hufca ZHP Starachowice

15 stycznia wzięliśmy udział w III Harcerskim Turniej w kręglach o puchar Komendantki Hufca ZHP Starachowice. Turniej zorganizowany został w ramach Nieobozowej Akcji Zimowej. Podczas turnieju 3 osobowe zespoły rywalizowały aż w 5 kategoriach. My wystawiliśmy zespoły w trzech kategoriach. W najstarszej kategorii instruktorskiej zajęliśmy I miejsce. W najbardziej obleganej kategorii żeńskiej do 18 lat zajęliśmy dwa pierwsze miejsca, a w kategorii męskiej do lat 18 zajęliśmy drugie miejsce ustępując tylko mieszanemu zespołowi 2 DH i  9 DW.

 

II Orszak Trzech Króli w Starachowicach

W dniu 6 stycznia ulicami naszego miasta przeszedł  barwny korowód upamiętniający przypadające 6 stycznia Święto Trzech Króli. Monarchowie kroczyli ulicami miasta w otoczeniu rycerzy, giermków, dwórek i aniołów. Podobnie jak w ubiegłym roku podczas drugiego już orszaku w naszym mieście nie zabrakło w nim wkładu pracy 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater. Kilkunastoosobowa grupa naszych harcerzy prowadziła jeden z trzech, a mianowicie zielony orszak idący z kościoła pw. Wszystkich Świętych. Dwa pozostałe czerwony i niebieski prowadzili harcerze z 2 DH, 9 DW, 15 GDH,  i 40 DH. Nie zabrakło także naszych ratowników z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice, która razem z ŚCRMiTS zabezpieczała orszak pod względem medycznym.

Więcej zdjęć w galerii HGR Starachowice na Facebooku - zapraszamy

 
Informacje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj8
mod_vvisit_counterWczoraj41
mod_vvisit_counterTen tydzień188
mod_vvisit_counterPoprzedni305
mod_vvisit_counterTen miesiąc8
mod_vvisit_counterPoprzedni1153
mod_vvisit_counterWszystkie605100

Online (20 minutes ago): 3
Your IP: 3.238.180.174
,
Today: Gru 01, 2023
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości