Archiwum 2013

Wybory delegatów na 38 Zjazd ZHP

Znamy już pełną listę Delegatów na XXXVIII Zjazd Związku Harcerstwa Polskiego z naszej chorągwi. Podczas zbiórek wyborczych wybrani zostali:

1) pwd. Krzysztof Kaczmarski - Hufiec ZHP Staszów
2) phm. Marcin Jedliński - Hufiec ZHP Kielce Miasto
3) hm. Tomasz Rejmer - Hufiec ZHP Kielce Miasto
4) hm. Piotr Wychowaniec - Hufiec ZHP Kielce Południe
5) hm. Tomasz Łebek - Hufiec ZHP Starachowice
6) hm. Cezary Huć - Hufiec Szczekocińsko-Włoszczowski

 

Miło nam poinformować że na 38 Zjeździe ZHP,  naszą Chorągiew Kielecką reprezentować będzie nasz drużynowy 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater druh harcmistrz Tomasz Łebek. Bedzie to już kolejny 8 zjazd ZHP z udziałem naszego drużynowego.

 

Rajd Kupały

W dniach 22-23 czerwca 2013 r. środowiska Hufca ZHP Starachowice, spotkały się na terenie HOO „Lubianka” na zakończeniu roku harcerskiego. Jedną z najciekawszych atrakcji był konkurs „Kulinarne Smaki Regionalne” w trakcie którego dokonano prezentacji potraw przygotowanych przez środowiska. Tak jak w roku ubiegłym nasze pieczone jabłka w ilości 38 ( jak przystało na numer drużyny),  w oczach szanownej komisji zwyciężyły w kategorii deserów. Jabłka mimo iż było ich aż dwie pokaźne patery, nie tylko jako pierwsze, ale taż jako jedyne znikły co do sztuki w żołądkach uczestników.


 

 

 

 

 

 

 

Po konkursie kulinarnym odpoczywaliśmy, korzystając z atrakcji ośrodka. Wieczorem odbyły się tradycyjne hufcowe puszczanie na wodę wianków i śpiewanki przy ognisku. My rozochoceni regionalnych smakami udaliśmy się na późną kolacje do Ostrowca, oczywiście do Maca. Spotkanie zakończyło się w niedzielę rano  apelem na przystani.

 

Jarmark u Starzecha

1 i 2 czerwca 2013 roku, wspieraliśmy Harcerską Grupę Ratowniczą Starachowice w zabezpieczeniu medycznym największej imprezy masowej, odbywającej się na terenie Powiatu Starachowice "Jarmarku u Starzecha"  Przez dwa kolejne dni mieliśmy okazję nie tylko przyjrzeć się pracy ratowników z HGR Starachowice, ale także pracowników profesjonalnej firmy ochroniarskiej. Naszym zadaniem było także organizacja zaplecza socjalnego dla służb mundurowych i ratowniczych.

 

Mieliśmy też okazję poznać pracę podczas wspólnych patroli podczas imprezy, W nagrodę mogliśmy nie tylko zaliczyć zadanie do odznaki chorągwianej JODŁA 2013, ale także mogliśmy się spotkać   z zespołem "Oparzeni Kawą Trzy" składającego się z dziennikarzy, oraz z gwiazda wieczoru Tatianą Okupnik, która z całym zespołem odwiedziła nasz punkt medyczny.

 

 

Festyn Rodzinny w SP -10

29 maja zorganizowaliśmy zajęcia wspinaczkowe i zajęcia z łucznictwa dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 z oddziałami integracyjnymi w Starachowicach. Zajęcia odbyły się w ramach festynu zorganizowanego przez Radę Rodziców z okazji dnia dziecka. Nasze zajęcia cieszyły się wielkim powodzeniem i poza chwila, kiedy odbywały się pokazy rycerskie grupy rekonstrukcyjnej nie mieliśmy chwili oddechu. Oprócz wspomnianych zajęć prowadzonych przez 38 Starachowicką Drużynę Harcerką, zajęcia z pierwszej pomocy prowadziła Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice, na stanowisku której można było też wykonać sztuczną ranę. Nie zabrakło także pogadanki przeprowadzonej przez Policję i pokazu wozu bojowego przez Straż Pożarną.

 

 

 

 

 

 

 

 

Prace przy harcówce

Tegoroczna wiosna obfituje w prace remontowo budowlane w których uczestniczymy. Na początku roku powiększaliśmy nasz garaż, później pomagaliśmy przy porządkach po remoncie hufca. A teraz nastał czas prac ziemnych przy wyrównywaniu placu za harcówka obok zbiornika, gdzie po usunięciu skarpy w ubiegłym roku, równamy teren i kładziemy pozyskane płytki chodnikowe. Po położeniu płytek planujemy dalsze prace przy zabezpieczeniu skarp przed osuwaniem się ziemi  i budowę grila :).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Otwarcie sezonu

Wiosna przyszła trochę spóźniona, przesunęło się więc w czasie otwarcie sezony sportowego w drużynie. W sobotę 18 maja na placu za hufcem staną cały sprzęt w pełnej gotowości. Wcześniej sprawdziliśmy wszystkie naciągi i chwyty w ściance, sprawdziliśmy liny i cały szpej do wspinaczki. Dziewczyny przetestowały z drużynowym cały sprzęt łuczniczy. Maluchy bujały się na gibonie. Zajęcia w sobotę były też przygotowaniem do Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich oraz XIX edycji Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2013, który trwać będzie w tym roku od 26 maja do 1 czerwca.

 

Sobotnie zajęcia miały też za zadanie przypomnienia sobie zasad bezpieczeństwa podczas zajęć sportowych i przygotowania do spotkań z dziećmi i młodzieżą,  podczas których realizować będziemy także zadania Odznaki Chorągwianej JODŁA 2013. Więcej zdjęci w naszej galerii na facebooku.

 

 

Weekend majowy - Korona Gór Świętokrzyskich 2013

Trzy doby, 820 kilometrów samochodem i prawie 120 km pieszo - tyle potrzebowaliśmy, aby w deszczu i błocie wejść na 28 szczytów Korony Gór Świętokrzyskich. Majowa wyprawa była jednym z etapów przygotowań do dalszych wędrówek i rozgrzewka przed zadaniami do tegorocznej edycji Odznaki Chorągwianej JODŁA. Projekt Korona Gór Polski i Ukraina, zbliżają się tez nie ubłagalnie. Opis wejść umieściliśmy na stronie, nie według kolejności w jakiej zdobywaliśmy szczyty, ale w kolejności z regulaminu odznaki PTTK.

Pełny opis wyprawy znajduje się tutaj.

 

Porządki po remoncie hufca

Nasz kochany budynek hufca po kilkudziesięciu latach otrzymał nowy dach. I jak na hufiec przystało,  jest on w jedynym słusznym kolorze, czyli w kolorze zielonym. Remont dachu się skończył i każda drużyna ( no prawie każda) w ramach oszczędności pracowała na rzecz hufca. Nam przypadł (dzięki tym wszystkim pracującym drużynom) w udziale porządek w drewnianej sali, gdzie składowane były części do budowy, taras za hufcem, balkon komendy oraz przewieźliśmy kilkadziesiąt taczek dachówki, którą wyrównywaliśmy ubytki w drodze na plac za hufcem. Dachówkę rozdrobniliśmy i po wstępnym ubiciu,  zasypaliśmy kilkunastoma taczkami ziemi, tak aby dokładniej wypełnić przestrzeń miedzy kawałkami dachówki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wędrowniczy Kurs Pierwszej Pomocy HSR

W dniach 12.04 – 14.04 , oraz 19.04 – 21.04.2013 nasi instruktorzy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice wspierani przez instruktorów HES z HGR Bemowo zorganizowali Wędrowniczy Kurs Pierwszej Pomocy Harcerskiej Szkoły Ratownictwa. W kursie udział wzięli wędrownicy i instruktorzy ze Starachowic, Ostrowca, Staszowa i Tarnowa. Uczestnicy przez dwa weekendy nie tylko poznali zagadnienia teoretyczne z zakresu pierwszej pomocy, ale także zmagali się z symulowanymi zdarzeniami podczas których musieli wykazać się praktycznymi umiejętnościami. Kurs z wynikiem pozytywnym ukończyło 21,  na 21 uczestników. Kolejny wędrowniczy kurs już pod koniec sierpnia 2013 roku. W kursie oprócz instruktorów, uczestniczyło też osiem osób z naszej drużyny, które ukończyły ten kurs wcześniej  jako kadra pomocnicza, wspierając instruktorów w realizacji programu kursu. Kurs jako zadanie od odznaki JODŁA 2013 zaliczyło aż 12 osób.

Zapraszamy do galerii z kurs na nasz profil na Facebooku.

 

 
Informacje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj13
mod_vvisit_counterWczoraj41
mod_vvisit_counterTen tydzień193
mod_vvisit_counterPoprzedni305
mod_vvisit_counterTen miesiąc13
mod_vvisit_counterPoprzedni1153
mod_vvisit_counterWszystkie605105

Online (20 minutes ago): 2
Your IP: 3.238.180.174
,
Today: Gru 01, 2023
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości