Archiwum 2012

Rajd Zimowy - Głucholazy

Tym razem w bardzo skromnym, 4 osobowym babskim składzie  patrol 38SDH zjawił się w Sudetach Wschodnich, by przemierzyć zaśnieżone szlaki Gór Opawskich na II trasie XXXV Harcerskiego Rajdu Zimowego „Głuchołazy”. Trasa rozpoczęła się w Otmuchowie skąd po pokonaniu 12km nasz patrol dotarł do Nysy, w której spędziliśmy noc poznając pozostałe patrole.  Drugi dzień rajdu rozpoczęliśmy w Nysie, gdzie wzięliśmy udział w grze terenowej, pozwalającej poznać nam liczne zabytki i historię tego pięknego miasta. Po jej zakończeniu udaliśmy się do Białej Nyski pokonując krótki odcinek 3km, by wieczorem w odpowiednim stroju i scenerii móc oddać się szaleństwu na rajdowym wieś-party. Trasa z Białej Nyski do Głuchołaz, jaką pokonaliśmy trzeciego dnia należała do najciekawszych. Jej przewidywana długość mała wynosić 24km. Jednak nasz patrol przedłużył ją, dokładając dodatkowe kilka kilometrów :). Tego wieczoru odbył się przegląd piosenek przygotowanych przez patrole. Czwartego dnia rajdu patrole ze wszystkich tras rajdowych spotkały się w Głuchołazach, by wspólnie uczestniczyć w zajęciach zorganizowanych w ramach „Dnia Głuchołaskiego”. Tu czekało na Nas wiele atrakcji zaczynając od meczu piłki siatkowej , lodowiska oraz festiwalu kończąc na koncercie regge . Ostatniego dnia jak co roku było Nam trudno pożegnać się z pięknymi Głuchołazami i wieloma osobami . Pierwsze miejsce na II trasie zajął patrol " Buraki z Chamży".

 

Turniej tenisa stołowego

Turniej w tenisa stołowego był kolejnym  spotkaniem drużyn w ramach Nieobozowej Akcji Letniej. Turniej został zorganizowany prze 9 Drużynę Wędrowniczą "Świętokrzyskie Anioły" . Zawodnicy uczestniczący w turnieju podzieleni zostali na kilka grup gdzie rywalizowali w systemie każdy z każdym. Dwie najlepsze osoby z każdej grupy walczyły w rozgrywkach finałowych. Po zaciekłej rywalizacji harcerki i harcerze z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej wywalczyli aż 4 z 8 miejsc w dwóch grupach finałowych. W najmłodszej grupie połączonej z grupą żeńską drugie miejsce zajął Bartek Garbala a trzecie Kasia Gęborek. W grupie otwartej po jeszcze bardziej zaciekłej walce, nasi zawodnicy zajęli pierwsze i czwarte miejsce.

 

Podsumowanie Orszaku Trzech Króli

"Organizatorzy Orszaku Trzech Króli składają serdeczne podziękowania za nieoceniony wkład w realizacje Pierwszego Orszaku Trzech Króli w Starachowicach" . Takiej treści podziękowania otrzymały organizacje i instytucje zaangażowane w realizację orszaku w tym nasza 38 Starachowicka Drużyna Harcerska oraz  Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice. Podsumowanie odbyło się dnia 13 lutego w sali Olimpia UM Starachowice. Podziękowania w imieniu Rycerzy Kolumba wręczył Wielki Rycerz Rady Lokalnej Ryszard Nosowicz. Przedstawiciele zaproszonych organizacji otrzymali także płyty z filmem z orszaku zrealizowanym przez Telewizję Starachowice. Po podziękowaniach na zebranych czekała kolejna, tym razem słodka niespodzianka - 10 kilowy tort.

 

Harcerze leca w Kulki czyli....

Harcerze lecą w kulki czyli II Hufcowy Turniej Kręglowy o puchar Komendantki Hufca ZHP Starachowice odbył się 15 lutego w kręgielni w MCRiW w Starachowicach. Turniej zorganizowany został w ramach NAL 2012, a jego głównym organizatorem była 15 GDH ze Starachowic. Uczestnicy spotkali się w pięciu kategoriach wiekowych. Zawody przebiegały w bardzo przyjaznej i wesołej atmosferze  pełnej zabawnych sytuacji. Miło nam poinformować że  w dwóch z kategorii zwyciężyli przedstawiciele 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej. Także w dwóch kategoriach zwyciężyli reprezentanci 15 GDH,  a w jednej przedstawiciele 111ADH. Najwięcej punktów w naszych zwycięskich zespołach zdobyli Cinek i Kasia która zdobywała także punkty rzucając w pozycji tyłem do kręgli.

 

Bezpieczna Zima 2012 - Kruchy Lód

11 lutego 2012 roku w dniu  Europejskiego Dnia Numeru 112 odbył się piknik podsumowujący akcję profilaktyczną "Bezpieczne Ferie 2012 - Kruchy Lód". Piknik odbył się już po raz trzeci na terenie kąpieliska, tuż obok budynków WOPR-u, nad zalewem Lubianka. Podczas pikniku odbyło się wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów. 38 Starachowicka Drużyna Harcerska bardzo licznie wzięła udział w pikniku, nie tylko biorąc udział w konkursach profilaktycznych, ale także sama przeprowadziła zajęciach  strzeleckie z paintbala,  które zakończyły się turniejem strzeleckim dla uczestników pikniku. Więcej informacji na stronie jednego z organizatorów Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice

11 lutego 2012 roku w dniu  odbył się piknik podsumowujący akcję profilaktyczną "Bezpieczne Ferie 2012 - Kruchy Lód" . Piknik odbył się w godzinach od 12 do 15 na terenie kąpieliska tuż obok budynków WOPR-u, nad zalewem Lubianka.
 

Rok Regionów - Stereotypy czyli kawały o Wąchocku

Stereotypy często oparte są na niepełnej wiedzy oraz fałszywych przekonaniach o świecie, utrwalone są przez tradycję i trudno podlegają zmianom. Liczni badacze doszukiwali się jednak "ziarna prawdy" w stereotypach, powstało nawet określenie "trafność stereotypu". W przypadku pojawienia się faktów obalających stereotypy, ludzie mają skłonność do traktowania go jako wyjątku – "wyjątku który potwierdza regułę".   Tym razem w ramach Roku Regionów wzięliśmy się za stereotypy. Zajęliśmy się chyba najbardziej zakorzenionymi w naszym regionie stereotypami o Wąchocku. Na tapecie postawiliśmy najbardziej znane kawały o Wąchocku, które podobne jak w programie telewizyjnym Pogromcy Mitów postanowiliśmy sprawdzić naocznie i przebadać. W wyprawa która zorganizowaliśmy 14 stycznia pomagali nam jako gospodarze miasta i przewodnicy, członkowie Młodzieżowej Rady Miasta Wąchocka i członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej.  
Dla tych, co nie wiedzą gdzie leży Wąchock mamy ważna informacje, ze leży o trzy rzuty beretem od Starachowic. A jak się stanie jedna noga w Starachowicach a drugą w Wąchocku,  to miedzy nogami ma się .. Wygodę. Chyba najmniejszą miejscowość wokół Starachowic.
Zadanie rozpoczęliśmy ... Ale to już w zakładce Rok Reginów. Zapraszamy.

 

I Orszak Trzech Króli w Starachowicach

Kilka tysięcy osób wzięło udział w zorganizowanym po raz pierwszy w Starachowicach Orszaku Trzech Króli. Orszak został zorganizowany przez Starachowickich Rycerzy Kolumba przy współpracy wielu instytucji i organizacji z naszego miasta. Trzem mędrcom ze wschodu towarzyszyły żywe wielbłądy z cyrku "Arena". Na trasie przemarszu organizatorzy przygotowali również scenki, podczas których anielskie zastępy przepędzały czarcie moce. Niebiańskie siły rozdały również anielską słodycz. Orszak zakończył się przy żywej szopce, gdzie po ostatecznej potyczce Dobra ze Złem,  monarchowie złożyli pokłon nowo narodzonemu Jezusowi. Mimo że orszak został zorganizowany po raz pierwszy, w orszaku wzięło udział kilka tysięcy uczestników i mimo iż złe moce próbowały buntować jednego wielbłąda :) jak to wapominają organizatorzy "Szatańskie moce zostały pokonane".  38 Starachowicka Drużyna Harcerska wspierała organizatorów wspólnie z innymi drużynami i Harcerska Grupą Ratowniczą Starachowice w prowadzeniu orszaku i zabezpieczenia miejsca przy szopce gdzie zakończył się orszak wspólnym kolędowaniem. Oprócz 38 SDH i HGR Starachowice służbę porządkową pełniły: 2 DH, 9DW, 15 GDH, 82 DH oraz 111 ADW.

 
Informacje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj17
mod_vvisit_counterWczoraj41
mod_vvisit_counterTen tydzień197
mod_vvisit_counterPoprzedni305
mod_vvisit_counterTen miesiąc17
mod_vvisit_counterPoprzedni1153
mod_vvisit_counterWszystkie605109

Online (20 minutes ago): 2
Your IP: 3.238.180.174
,
Today: Gru 01, 2023
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości