Ranking drużyn Programowego Ruchu Odkrywców.

Znamy już kolejne wyniki rankingu drużyn z uwzględnieniem działań w 2019 roku. Nasza 38 Starachowicka Drużyna Harcerska im. Emilii Plater mimo wysoko ocenionych zadań, znalazła się na czwartym miejscu. Wyprzedziły nas drużyny które oprócz zadań uczestniczyły w realizacji "Rajdu Odkrywców" które niestety po raz kolejny odbywał się w trakcie naszego obozu drużyny. Awansowaliśmy za to w grupie 9 drużyn z poziomu zielonego na wyższy poziom czerwony. Równocześnie kolejne siedem drużyn awansowało na poziom zielony.

 

 

38SDH w czołówce rankingu drużyn.

Znamy wyniki rankingu drużyn Programowego Ruchu Odkrywców po trzech latach realizacji zadań. Po pierwszym roku działania propozycji programowej,  nasze zadania zostały ocenione wysoko i znaleźliśmy się na czwartym miejscu wśród kilkuset drużyn z całej Polski. Po drugim roku awansowaliśmy na drugie miejsce w rankingu. Po ostatnim roku realizacji zadań sklasyfikowano najlepszą setkę drużyn realizujących zadania w ramach PRO. I tu miła niespodzianka, bo nasza 38 Starachowicka Drużyna Harcerska im. Emilii Plater awansowała w klasyfikacji ogólnej rankingu drużyn na pierwsze miejsce. Wskoczyliśmy tym samym na zielony poziom zaawansowania i otrzymaliśmy też prawo oznaczenia zielonego poziomu na pierścieniach Ruchu PRO. Cieszymy się z wyniku póki drużyny uczestniczące w organizacji Rajdu Odkrywców, który zawsze koliduje nam z naszym obozem nie otrzymają punktów za rajd :).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wśród 100 sklasyfikowanych drużyn tylko dziewięć drużyn, w tym nasz drużyna, osiągnęło poziom zielony.

Pozostałe drużyny znajdują się w niższej części rankingu z poziomem granatowym i czarnym.

Sznureczki na pierścieniu brązowym służą do oznaczenia poziomu zaawansowania jednostki w ruchu. Tuż po uzyskaniu przez jednostkę prawa noszenia Pierścienia Odkrywcy jej członkowie noszą na pierścieniach sznureczki w kolorze czarnym. Kolor zmienia się wraz z osiągnięciem kolejnych poziomów zaawansowania:

poziom granatowy (co najmniej 125 zdobytych punktów w rankingu PRO, nie wcześniej niż w kolejnym roku kalendarzowym po osiągnięciu poziomu czarnego, pod warunkiem zdobycia jakichkolwiek punktów w danym roku),

poziom zielony (co najmniej 200 zdobytych punktów w rankingu PRO, nie wcześniej niż w kolejnym roku kalendarzowym po osiągnięciu poziomu granatowego, pod warunkiem zdobycia jakichkolwiek punktów w danym roku),

poziom czerwony (co najmniej 300 zdobytych punktów w rankingu PRO, nie wcześniej niż w kolejnym roku kalendarzowym po osiągnięciu poziomu zielonego, pod warunkiem zdobycia jakichkolwiek punktów w danym roku),

poziom złoty (co najmniej 500 zdobytych punktów w rankingu PRO, nie wcześniej niż w kolejnym roku kalendarzowym po osiągnięciu poziomu czerwonego, pod warunkiem zdobycia jakichkolwiek punktów w danym roku).

 

 

38 SDH na II miejscu w Polsce w rankigu drużyn Programowego Ruchu Odkrywców

 

Tegoroczną realizacją zadań w ramach Programowego Ruchu Odkrywców zakończyliśmy na II miejscu, awansując z IV miejsca w ubiegłym roku. Cieszy nas to niezmiernie bo zadania realizowało bardzo dużo drużyn z całej Polski. W następnej trzeciej edycji tym razem pod hasłem "Ekspedycja" też weźmiemy udział. I już mamy pomysł na fana wyprawę szlakiem pewnego szlaku z lat.....  .Ale to na razie tajemnica.

 

 

38 SDH Drużyną Odkrywców - Programowego Ruchu Odkrywców

 

 

 

 

 

 

Podczas naszego obozu w Krynicy Morskiej otrzymaliśmy wyniki realizacji naszych zadań w ramach Programowego Ruchu Odkrywców. Nasza 38 Starachowicka Drużyna Harcerska im Emilii Plater za wykonane zadań otrzymała aż 185 punktów co dało nam 4 miejsce w ogólnej klasyfikacji,  na ponad 230 drużyn zgłoszonych do realizacji zadań. Do trzeciego miejsca brakło nam tylko 2 punkty. Pełny ranking znajduje się tu. Członkowie drużyny realizujący zadania otrzymali dodatkowo prawo noszenia pierścienia odkrywców, i aż 135 punktów zachowaliśmy do rywalizacji w roku następnym. I na pewno nie są to ostatnie zadania realizowane przez nasza drużynę w ramach PRO.

 
Informacje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj27
mod_vvisit_counterWczoraj252
mod_vvisit_counterTen tydzień742
mod_vvisit_counterPoprzedni5427
mod_vvisit_counterTen miesiąc6921
mod_vvisit_counterPoprzedni1312
mod_vvisit_counterWszystkie614323

Online (20 minutes ago): 1
Your IP: 44.192.20.240
,
Today: Lut 27, 2024
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości