38SDH na czele rankingu drużyn.

Znamy wyniki rankingu drużyn Programowego Ruchu Odkrywców po trzech latach realizacji zadań. Po pierwszym roku działania propozycji programowej,  nasze zadania zostały ocenione wysoko i znaleźliśmy się na czwartym miejscu wśród kilkuset drużyn z całej Polski. Po drugim roku awansowaliśmy na drugie miejsce w rankingu. Po ostatnim roku realizacji zadań sklasyfikowano najlepszą setkę drużyn realizujących zadania w ramach PRO. I tu miła niespodzianka, bo nasza 38 Starachowicka Drużyna Harcerska im. Emilii Plater awansowała w klasyfikacji ogólnej rankingu drużyn na pierwsze miejsce. Wskoczyliśmy tym samym na zielony poziom zaawansowania i otrzymaliśmy też prawo oznaczenia zielonego poziomu na pierścieniach Ruchu PRO.

Wśród 100 sklasyfikowanych drużyn tylko dziewięć drużyn, w tym nasz drużyna, osiągnęło poziom zielony.

Pozostałe drużyny znajdują się w niższej części rankingu z poziomem granatowym i czarnym.

Sznureczki na pierścieniu brązowym służą do oznaczenia poziomu zaawansowania jednostki w ruchu. Tuż po uzyskaniu przez jednostkę prawa noszenia Pierścienia Odkrywcy jej członkowie noszą na pierścieniach sznureczki w kolorze czarnym. Kolor zmienia się wraz z osiągnięciem kolejnych poziomów zaawansowania:

poziom granatowy (co najmniej 125 zdobytych punktów w rankingu PRO, nie wcześniej niż w kolejnym roku kalendarzowym po osiągnięciu poziomu czarnego, pod warunkiem zdobycia jakichkolwiek punktów w danym roku),

poziom zielony (co najmniej 200 zdobytych punktów w rankingu PRO, nie wcześniej niż w kolejnym roku kalendarzowym po osiągnięciu poziomu granatowego, pod warunkiem zdobycia jakichkolwiek punktów w danym roku),

poziom czerwony (co najmniej 300 zdobytych punktów w rankingu PRO, nie wcześniej niż w kolejnym roku kalendarzowym po osiągnięciu poziomu zielonego, pod warunkiem zdobycia jakichkolwiek punktów w danym roku),

poziom złoty (co najmniej 500 zdobytych punktów w rankingu PRO, nie wcześniej niż w kolejnym roku kalendarzowym po osiągnięciu poziomu czerwonego, pod warunkiem zdobycia jakichkolwiek punktów w danym roku).

38 SDH na II miejscu w Polsce w rankigu drużyn Programowego Ruchu Odkrywców

Tegoroczną realizacją zadań w ramach Programowego Ruchu Odkrywców zakończyliśmy na II miejscu, awansując z IV miejsca w ubiegłym roku. Cieszy nas to niezmiernie bo zadania realizowało bardzo dużo drużyn z całej Polski. W następnej trzeciej edycji tym razem pod hasłem "Ekspedycja" też weźmiemy udział. I już mamy pomysł na fana wyprawę szlakiem pewnego szlaku z lat.....  .Ale to na razie tajemnica.

38 SDH Drużyną Odkrywców - Programowego Ruchu Odkrywców

Podczas naszego obozu w Krynicy Morskiej otrzymaliśmy wyniki realizacji naszych zadań w ramach Programowego Ruchu Odkrywców. Nasza 38 Starachowicka Drużyna Harcerska im Emilii Plater za wykonane zadań otrzymała aż 185 punktów co dało nam 4 miejsce w ogólnej klasyfikacji,  na ponad 230 drużyn zgłoszonych do realizacji zadań. Do trzeciego miejsca brakło nam tylko 2 punkty. Pełny ranking znajduje się tu. Członkowie drużyny realizujący zadania otrzymali dodatkowo prawo noszenia pierścienia odkrywców, i aż 135 punktów zachowaliśmy do rywalizacji w roku następnym. I na pewno nie są to ostatnie zadania realizowane przez nasza drużynę w ramach PRO.

38 na Facebooku

Statystyka odwiedzin