Tegoroczny Jarmark u Starzecha odbywał się przez dwa dni na terenie Muzeum Przyrody i Techniki. Wyjątkowo aktywnie włączyliśmy się jako współorganizator w realizację programu podczas Jarmarku zorganizowanego pod patronatem Starosty Starachowickiego, realizując tym samym drugi etap zadań w ramach Roku Regonów. W tym roku w organizację Jarmarku włączyły się wszystkie gminy naszego powiatu. Jarmark obfitował w wiele atrakcji dla mieszkańców związanych z regionem Świętokrzyskim. Po raz pierwszy został zorganizowany konkurs kulinarny na potrawę regionalną, podczas którego mieszkańcy mogli zapoznać się z potrawami i produktami regionalnymi. Tu prym wiodły pachnące i aromatyczne tradycyjne wędliny z Wąchocka, Ostrożańskie pieczone pierogi z farszem grzybowo-kapuścianym oraz sok z mniszka pospolitego. Nie zabrakło też wspaniałego Bodzentyńskiego chleba, który ze smalcem i ogórkami kiszonymi smakował wszystkim znakomicie. Podsumowanie konkursu odbyło się w centralnym miejscu na głównej scenie, gdzie nagrody zwycięzcom wręczał vi-ce starosta Dariusz Dąbrowski. Na głównej odbył się także konkurs na strój ludowy. który poprzedzony był występami zespołów ludowych tanecznych i muzycznych z terenu gmin Powiatu Starachowickiego.

 

 

 

 

 

 

Kolejnym naszym zadaniem było, zachęcanie uczestników do poznawania wspaniałego miejsca jakim jest nasze muzeum i odwiedzenie jak największej ilości ekspozycji w muzeum udostępnionych w tym dniu przez organizatorów nieodpłatnie. Dzięki temu mieszkańcy mogli odkryć, to co w naszym "Wielkim Piecu"  jest najciekawsze od wystawy samochodów poprzez wystawę górnicza na dinozaurach kończąc. W sumie w Jarmarku przez dwa dni uczestniczyło blisko 12 000 osób, odwiedzając nie tylko ekspozycje muzeum, ale także ekspozycje twórców ludowych, rzemielśników i rolników. Na zakończenie Jarmarku wystąpił zespół Róże Europy. Tradycyjnie o bezpieczeństwo uczestników dbali ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice.