Bieg harcerski wszystkich kojarzy się z bieganiem, co jest czasami bardzo mylące bo bieg harcerski ma na celu sprawdzić wiedze i umiejętności harcerskie a nie kondycję biegacza. Ostatni bieg w 2019 roku, zaskoczył uczestników bo kadra drużyny przygotowała iście piekielny plan. Po wigilii miejskiej, kiedy już przygotowań byliśmy na wyjście na trasę biegu, drużynowy rozłożył miednice z kartkami na dość niewielkim terenie, przy każdej z nich stanął ktoś kto oceniał czy wszystko odbywa się zgodnie z zasadami i wystartowaliśmy. Naszym zadaniem było połączyć kartki w ciąg pytań i odpowiedzi a żeby nie było łatwo kartki były pomieszane, a my musieliśmy się poruszać po trasie niewidzialnego pentagramy by właściwie odszukać kartki.I niby biegać nie trzeba było, ale ile się musiał człowiek nagłówkować. Wyniki biegu już wkrótce.