Tegoroczne obchody Święta Niepodległości rozpoczęliśmy od przygotowania gry miejskiej "Bohaterom Niepodległej" która zorganizowaliśmy wspólnie ze Stowarzyszeniem Aktywności Społecznej Everest. W tym roku na uczestników czekało wiele zadań, dzięki którym mogli nie tylko poznać nasza historię i osoby mające wpływ na odzyskanie niepodległości, ale czekały na nich zadania sprawnościowe związane z obronnością.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Za_każde poprawnie zrealizowane zadanie zespoły otrzymywały podpowiedzi, które zebrane do całości były kluczem do specjalnych trzech chronionych szyfrem kłódek,  po otwarciu których zespół kończył grę na odpowiednim pierwszym, drugim lub trzecim miejscu. Najlepszy tak jak podczas sierpniowej gry "63 Dni Chwały" wygrał zespół Kacpra tuż przed zespołem Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy Rezerwa. Na trzecim miejscu uplasował się zespół "Rudego"

 

 

 

 

 

 

 

 

Gra nie mogłaby się odbyć gdyby nie wsparcie zarówno Gminy Starachowice, Urzędu Marszałkowskiego jak i Narodowego Instytutu Wolności w ramach programu ROHiS.