XX Partyzancka Droga Krzyżowa przeszła szlakiem mogił partyzanckich na Wykus i dwudziesty raz z udziałem naszej 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater. I tak pomału staliśmy się chyba  jednym z trzech oprócz Kręgu Łysica „Żubry”  i Szczepu ZHP im. Partyzantów Armii Krajowej, środowiskiem które uczestniczyło we wszystkich edycjach partyzanckiej drogi krzyżowej.

Tegoroczna pogoda dość łaskawie przywitała prawie 350 uczestników. Uczniów szkół, kombatantów, seniorów, przedstawicieli Lasów Państwowych, organizacji pozarządowych, harcerzy i przedstawicieli Jednostki Wojskowej  GROM i Wojsk Obrony Terytorialnej. Jak co roku włączyliśmy się w czytanie modlitwy na XII stacji koło mogiły "Warszawiaków" oraz wartę pod kapliczką. Na trasie wspieraliśmy także naszych ratowników z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice w zabezpieczeniu przejścia uczestników miedzy innymi na śliskich zboczach i kładkach na trasie.