To już ponad dwadzieścia lat obóz w Krynicy Morskiej jest samodzielnie, organizowany przez 38 Starachowicką Drużynę Harcerską im. Emilii Plater, jako podsumowanie całorocznej pracy. To w Krynicy Morskiej w naturalnym lesie, w trzy dni sami harcerze stawiają całą infrastrukturę obozową, po to aby po obozie w dwa dni wszystko spakować w tira i zostawić las, w którym tylko po wydeptanej trawie można poznać że stał tu obóz z całym zapleczem kuchenny, umywalnią i namiotami dla obozowiczów. Harcerze z 38 sami dbają nie tylko o wspaniały i wyjątkowy program dzięki, któremu jeden turnus, jest w stanie nie tylko zagwarantować wspaniałe i bezpieczne zajęcia na obozie, ale także dzięki gospodarności pozwala inwestować w sprzęt i coraz lepsze warunki na obozie, ucząc tym samych harcerzy gospodarności i odpowiedzialności za sprzęt i środowisko.