Tegoroczne spotkanie wigilijne 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej odbyło się 21 grudnia w naszej harcówce. W spotkaniu które ze względu na wyjątkowy przebieg,  bo związane było z realizacją zadań w ramach Roku Regionów, uczestniczyło czterdzieści dwie osoby no i oczywiście nasza Nesca. Przed wigilią na biwaku przygotowaliśmy ozdoby choinkowe stosowane w naszym regionie. Były łąńcuchy z kolorowanej słomy i kolorowej bibuły. Na stole znalazło się więcej niż co roku potraw regionalnych. Oprócz ryb pod kilkoma postaciami i sałatek, była kapusta z grochem, pierogi z grzybami oraz prażucha,  która znikła ze stołu szybciej niż się spodziewaliśmy. Były ciasta i pieczone pierniki korzenne.  Również wystrój stołu przygotowany był tradycyjnie. Było siano pod obrusem, drewniane sztućce, gliniane oraz drewniane naczynia. Choinka  i stroiki świąteczne. Wyjątkowa była też oprawa samej wigilii. Gości witali przebrani w stroje regionalne Rafał z Olą, a podczas śpiewanek oprócz gitary były skrzypce,  na których drylowali Jasiek z Marysią. Dziękujemy wszystkim za serdeczne życzenia, za kartki od tych którzy z różnych przyczyn nie mogli być z nami w ten wyjątkowy wieczór, za przysłane pierniczki korzenne i za to że choć daleko to jesteście z nami. Więcej zdjęć w galerii.