Rozgrywki Archery Tag (póki co brak polskiego nazewnictwa)  łączą elementy gry w dwa ognie, paintbala  oraz łucznictwa. Mieszanka tych dyscyplin, tworzy jeden z najlepszych i najbardziej ekscytujących sposobów wygenerowania dużej  dawki adrenaliny podczas rozgrywek. Nadaje się znakomicie  na imprezy  integracyjne zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci i młodzieży, czy w gronie  znajomych.

W grze biorą udział dwa 5-6 osobowe zespoły, które rywalizują  na boisku o rozmiarach około 30 na 15 metrów. Zespoły znajdują się na swoich połowach naprzeciwko siebie.  Na obu połowach zawodnicy mają do dyspozycji dmuchane bunkry, które mogą służyć jako schronienie przed strzałami.  Na linii oddzielającej oba pola  znajdują się dwie tarcze z pięcioma celami w postaci zatkanych otworów. Po jednej tarczy dla każdego z zespołów. W zależności od scenariusza wygrywa zespół,  który trafi wszystkich zawodników przeciwnika lub wybije wszystkie cele z tarczy przeciwnika. Istnieje możliwość powrotu trafionego zawodnika do gry pod warunkiem złapania strzały przeciwnika w trakcie lotu, lub wybiciu kółka z tarczy przeciwnika.

 

 

 

 

 

 

 

 

Przykładowe scenariusze gry:.

OSTATNI MOHIKANIN. (scenariusz nr. 1)

Gra całkowicie indywidualna, każdy gra przeciwko każdemu (nie ma podziału na pola) Wygrywa ten kto zostanie na polu gry jako ostatni.

WATERLOO (scenariusz nr 2)

Gracze stają naprzeciwko siebie i oddają po jednym strzale, trafiony gracz schodzi z pola. Po każdym strzale zawodnicy robią krok w przód. Wygrywa najwytrwalszy zawodnik któremu uda się trafić przeciwników. Zawodnicy mogą robić uniki tylko balansując ciałem,  nie odrywając nóg od ziemi. Nie wolno tez kucać i pochylać się w jakąkolwiek stronę.

INNE (scenariusze nr  3 do nr 8)

Istnieje możliwość zorganizowania innych scenariuszy dopasowanych do specyfiki imprezy począwszy od zajęć integracyjnych czy zajęć motywacyjnych po wieczory kawalerskie (panieńskie)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dlaczego polecamy archery tag,  a nie paintball ?

• Podobna duża dawka adrenaliny, ale tu strzały się nie kończą, można je podnosić z ziemi.

• Bezpieczne gra, uderzenie strzałą jest odczuwalne, ale w przeciwieństwie do kulek paintbalowych zupełnie BEZBOLESNE!

• Strzały w przeciwieństwie do kulek painbalowych, nie brudzą ubrań.

• Gra bez zbędnych kombinezonów i ubrań ochronnych – jedyne potrzebne zabezpieczenie to maska na głowę i ewentualnie ochraniacz przedramienia, a co za tym idzie można grać w wygodnym ubraniu czy garniturze lub kusej sukience w szpilkach J

• Grać można wszędzie na każdy podłożu i niezależnie od pogody. Można grać na dworze jak i w halach sportowych.

 

 

Informacje:

pod numerem telefonu: 60280170 lub

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

zapraszamy do współpracy !