Przez całe wakacje w Starachowicach zorganizowane był przez Komendę Hufca ZHP Starachowice dzięki środkom z Gminy Starachowice półkolonie dla dzieci. W miesiącu lipcu kolonie prowadzili instruktorzy i wędrownicy z drużyn 15 GDH, 2 DH, 82 DH, 9 WDH przy wsparciu instruktorów Kręgu Łysica. W sierpniu półkolonie prowadziła nasza 38 Starachowicka Drużyna Harcerska im Emilii Plater. Dla dzieciaków przygotowaliśmy szereg różnorodnych zajęć. Były wycieczki do Parku Jurajskiego w Bałtowie, do Muzeum Zabawek w Kielcach, do Klasztoru w Wąchocku oraz na wspinaczkę na Stokowkę za Kielcami. Wśród różnorodnych zajęć plastycznych najpopularniejsze były zajęcia, podczas których uczestnicy wykonywali z koralików kolorowe bransoletki, zawieszki do telefonów i zwierzątka. Były zajęcia sportowe, podczas których uczestnicy mogli spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej, strzelanie z łuków, strzelanie strzałkami z indiańskich plujek czy zajęcia paintbalowe w ruinach na terenie dawnej kopalni rudy żelaza. Były tez zajęcia na basenie miejskim, gdzie uczestnicy półkolonii mogli przy okazji poznać zasady zachowania się nad wodą, były kąpiele i zajęcia żeglarskie w ośrodku naszego hufca nad zalewem Lubianka. Na zakończenie półkolonii w których uczestniczyło około 40-60 osób dziennie, najaktywniejsi uczestnicy otrzymali upominki w postaci artykułów szkolny, plecaków i deskorolek.