Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem wzajemnego zrozumienia poszczególnych ludzi i narodów, jest znakiem nadziei życia pozbawionego konfliktów i waśni. My, harcerze, roznosząc Betlejemski Ogień po całym kraju i przekazując go poza granice Polski, pełnimy służbę, ulepszamy świat. Działając w swoim mieście i najbliższej okolicy, niesiemy pokój oraz ideę braterstwa. Ogień odebraliśmy na spotkaniu pod skałkami przygotowanym przez 9 DW "Świętokrzyskie Anioły", podczas którego ogień otrzymali Starosta Starachowicki pan Andrzej Matynia i Prezydent Miasta pani Małgorzata Ślęzak. W tym roku ze Światłem Betlejemskim jak co roku zanieśliśmy życzenia do naszych przyjaciół i instytucji z którymi na co dzień współpracujemy razem z HGR Starachowice. Rozpoczęliśmy od udziału w wigilii w Komendzie Powiatowej PSP gdzie przekazaliśmy światło na ręce komendanta straży. Odwiedziliśmy także Straż Miejska i komendanta Waldemara Jakubowskiego, Komendę Powiatowa Policji z komendantem Jarosławem Adamczykiem, Redakcję Tygodnika Starachowickiego, Pogotowie Ratunkowe z kierownikiem Jarosławem Chrobotem, byliśmy także na spotkaniu wigilijnym w Stowarzyszeniu Bezpieczny Powiat Starachowicki, nie zapomnieliśmy też o Gminnej Komisji Rozwiązywaniu Problemów Alkoholowych,  z która realizujemy wiele przedsięwzięć profilaktycznych.