Główna Kwatera ZHP podała wyniki realizacji zadań w ramach programu ROK REGIONÓW w którym uczestniczyło ponad 284 drużyny z całej Polski. Drużyny w ciągu roku realizowały zadnia z ośmiu obszarów: przyroda, folklor, miejsca, język, postacie, kulinaria, historia, stereotypy. Jury oceniało między innymi wartość poznawcza działań, atrakcyjność dla członków drużyny, wyrazistość, atrakcyjność przekazu w drugim kroku (ciekawe, nowoczesne środki i metody), krąg odbiorców kampanii świadomościowej, oraz liczba sfer RR, w których drużyna na satysfakcjonującym poziomie zrealizowała oba kroki: krok 1 i krok 2.

Wśród 290 drużyn,  które zrealizowały zadania Roku Regionów i złożyły meldunki, 38 Starachowicka Drużyna Harcerska im. Emilii Plater została sklasyfikowana na 5 miejscu. Nasza drużyna zdobywając 84 punkty,  była też najlepszą drużyną z Chorągwi Kieleckiej.

Drugie miejsce wśród drużyn z kieleckiej zajęła 15 Grunwaldzka Drużyna Harcerska im "Jędrusiów" z 70 punktami, oczywiście z Hufca Starachowice, zajmując wysokie 25 miejsce, zaliczając jednocześnie 4 obszary RR. Kolejnym zespołem z kieleckiej okazała się 33 Kielecka Gromada Zuchów Żeglarzy, która zajęła 130 miejsce, z 35 punktami zaliczając 2 obszary Roku Reginów. Na czwartym miejscu z 32 punktami 107 Kielecka Drużyna Harcerska "Płomień"  z Hufca Kielce-miasto, która zaliczyła 4 obszary RR a na piątym 25 Kielecka Drużyna Harcerska im. mjr. H. Dobrzańskiego ʺHubalaʺ, Hufiec Kielce-miasto, która z 30 punktami zajęła 160 miejsce zdobywając jeden obszar w RR. Kolejne drużyny zajęły odpowiednio 195, 213,214 i 234 miejsce. Aż 10 drużyn nie zrealizowało żadnego z zadań co wpłynęło na niższą ocenę naszego całego regionu.

Nasza drużyna jako jedyna zrealizowała zadania ze wszystkich ośmiu obszarów Roku Regionów. Przed nami w generalnej klasyfikacji, sklasyfikowane zostały 69 GDH "Pyszczydła" z Hufca Zamość, 15 DH "Lipczanie" z Hufca Lubań, 13 SDH "Fatamorgana" z Hufca Żagań oraz Szczep "Bieszczadnicy" z Hufca Stalowa Wola. Wszystkim serdecznie gratulujemy !. Cały ranking można obejrzeć na oficjalnej stronie Roku Regionów