KATYŃ - PAMIETAMY !
13 kwietnia 2025 roku wspólnie z Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice i Stowarzyszeniem Aktywności Społecznej Everest, uczestniczyliśmy w uroczystościach upamiętniających Ofiary Zbrodni Katyńskiej.
Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w Kościele pw. Wszystkich Świętych, po której na skwerze przy Krzyżu Katyńskim, uczestnicy złożyli kwiaty i znicze oddając hołd pomordowanym. Oprawę artystyczną zapewniła młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Starachowicach naszą Ulą w składzie.
Podczas uroczystości wystawiliśmy poczet sztandarowy Armii Krajowej oraz proporzec naszej drużyny. Wystawiliśmy także warty mundurach WP z 1939 roku, oraz warty harcerskie i asystę przy składaniu wiązanek i zniczy. Zapaliliśmy także znicz "BOHATEROM NIEPODLEGŁEJ.
O bezpieczeństwo podczas mszy oraz uroczystości dbali nasi ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice.









































































