Biwak młodszoharcerski

 

Koniec października to nie tylko udział naszej drużyny w Partyzanckiej Drodze Krzyżowej, ale także zakończenie sezonu łuczniczego i innych zajęć sportowo-rekreacyjnych organizowanych na zbiórkach i na wydarzeniach organizowanych przez różne instytucje. Podczas biwaku, który zorganizowaliśmy w naszym hufcu oprócz zajęć metodycznych i wieczornego kominka, dzięki bardzo słonecznej pogodzie udało nam się zorganizować ostatnie w tym roku zajęcia łucznicze. Nie zabrakło też chińszczyzny na obiad i tostów, przygotowanych w ramach zdobywania sprawności.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

XXIII Harcerska Partyzancka Droga Krzyżowa

28 października 2022 roku wzięliśmy udział w XXIII Harcerskiej Partyzanckiej Drodze Krzyżowej i to już po raz 23 ???? Wydarzenie zorganizowała Komenda Hufca ZHP Starachowice, razem ze środowiskami naszego hufca oraz przedstawicielami Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej ze Starachowic. W drodze udział wzięło blisko 350 osób. Nasi harcerze w trakcie drogi zapalili znicze na mogiłach i pod kapliczką, oraz wystawili warty przy XII stacji i kapliczce na Wykusie. Wystawiliśmy także poczet sztandarowy Armii Krajowej i naszej drużyny. Po uroczystościach, dwie nasze druhenki otrzymały zielone chusty drużynowe.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czyste Zielone Miasto

W-niedziele 16 października, tym razem  nasi starsi harcerze z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater wzięli udział wspólnie z Harcerską Grupą Ratowniczą Starachowice oraz Stowarzyszeniem Aktywności Społecznej Everest w akcji "Czyste Zielone Miasto" w ramach której sprzątaliśmy teren "na Szlakowisku" i sadziliśmy drzewka przygotowane przez Nadleśnictwo Starachowice. W akcji udział wzięły także inne organizacje, mieszkańcy Starachowic, oraz licznie zgromadzeni seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Akcja #sadziMY 2022

W dniach 29-30 września w ramach akcji #sadziMY 2022 zorganizowanej w całej Polsce z inicjatywy prezydenta, zsadziliśmy na ternie naszej harcówki pięć sosen i jeden dąb szypułkowy. Sadzonki otrzymaliśmy w ramach akcji od Nadleśnictwa Starachowice. W akcji brała udział młodsza część drużyny.

 

80 zniczy na 80 - lecie Armii Krajowej

[blad 400] [pracujemy nad bledem]

 

83 rocznica powstania Podziemnego Państwa Polskiego i Szarych Szeregów

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Harcerski start z Młodzieżową Strefa Aktywności

Początek września to okres w którym po wakacjach drużyny harcerskie zaczynają całoroczną pracę w swoich środowiskach. Z tej okazji podczas Harcerskiego Startu Hufca ZHP Starachowice zorganizowaliśmy wspólnie ze Stowarzyszeniem Aktywności Społecznej EVEREST, zajęci w ramach projektu Młodzieżowa Strefa Aktywności realizowanego ze środków Gminy Starachowice i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po_części oficjalnej odbył się apel Hufca ZHP Starachowice, podczas którego drużyny mogły się zaprezentować w pełnej krasie na placu przed budynkiem Hufca. Nie zabrakło meldunku drużyn i  rozkazu komendanta i podziękowania za działania w trakcie Akcji Letniej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień Sybiraka i 83 rocznica napaści ZSRR na Polskę

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pożegnanie kpt Stefana Nowaka

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Informacje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj11
mod_vvisit_counterWczoraj41
mod_vvisit_counterTen tydzień191
mod_vvisit_counterPoprzedni305
mod_vvisit_counterTen miesiąc11
mod_vvisit_counterPoprzedni1153
mod_vvisit_counterWszystkie605103

Online (20 minutes ago): 3
Your IP: 3.238.180.174
,
Today: Gru 01, 2023
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości