Spotkanie przedobozowe obozu w Krynicy Morskiej

 

65 Harcerski Rajd Świętokrzyski

 

 

 

 

 

 

 

W_dniach 1-4 czerwca 2023 roku, mieliśmy okazję być po raz kolejny organizatorem V Trasy o puchar Wojewody Kieleckiego, podczas 65 edycji Harcerskiego Rajdu Świętokrzyskiego. W całym rajdzie na 7 trasach wraz z obsługa rajdu i samego zlotu uczestniczyło blisko 900 harcerzy i harcerek z całej Polski. Na "NASZEJ PIĄTEJ TRASIE" wędrowało z nami (ze względu na ograniczenia ilościowe na trasach) ponad 130 osób. Podsumowanie rajdu odbyło się na rynku w Starachowicach , gdzie wręczono nagrody na poszczególnych trasach oraz wręczono odznaki i odznaczenia.


 

Odznakę zasłużony dla Harcerskich Rajdów Świętokrzyskich z naszej trasy otrzymali : pwd Aneta Stępień Bochenek oraz druh Mateusz Dyląg. Odznaki wręczał komendant Hufca ZHP Starachowice.

 

 

Rywalizację na trasie zakończyła się następująco.


III miejsce  Patrol 503

112 Próbna Drużyna Wędrownicza "Auxilium" z Olsztyna

 

 

 

 

II miejsce Patrol 513

23 Kielecka Drużyna Harcerek im. Zofii Radwańskiej - Paryskiej

 

 

 

I miejsce zajął patrol 515

Hufiec Ziemi Wolińskiej im. Marynarki Wojennej RP

 

 

 

 

 

 

Pełna relacja z rajdu już wkrótce. Zachęcamy tez do polubienia profilu 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej i NASZEJ PIĄTEJ TRASY na Facebooku.

 

Przygotowanie do 65 HRŚ

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Rozpoczęcie sezonu łuczniczego

[Błąd na stronie] Pracujemy nad usunięciem błędu.

 

Rocznica Konstytucji 3 Maja

Trzeciego maja 2023 roku, tradycyjnie  kombatanci, parlamentarzyści, samorządowcy, harcerze, uczniowie klas mundurowych ZDZ, kilkadziesiąt pocztów sztandarowych reprezentujących szkoły i instytucje oraz wielu mieszkańców miasta wzięło udział w starachowickich obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Podobnie jak w latach ubiegłych razem ze Stowarzyszenie Aktywności Społecznej Everest mieliśmy okazję wystawić warty honorowe w mundurach historycznych i harcerskich, oraz asystę przy składaniu kwiatów. Wystawiliśmy także poczet sztandarowy Armii Krajowej oraz naszej 38     Starachowickiej  Drużyny Harcerskiej  im. Emilii Plater.

O bezpieczeństwo uczestników dbała nasza Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice, która miała trochę pracy podczas nabożeństwa w kościele i pod pomnikiem. Po uroczystościach przyjmując podziękowania od prezydenta i starosty,  mieliśmy także okazję zrobić z nimi pamiątkowe zdjęcie przed pomnikiem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ślub Anii

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Ćwiczenia z PSP

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Rajd Świętego Jerzego.

W_ostatni weekend kwietnia korzystając z przepięknej pogody, wybraliśmy się na Rajd Świętego Jerzego, który zorganizowała znana nam z Rajdu Śwetokrzyskiego  5 Szumska Drużyna Harcerska ,,Promień" z Hufiec ZHP Kielce - Powiat. Rajd przebiegał nieznanymi nam terenami w okolicy Szumska, gdzie na terenie Szkoły Podstawowej zorganizowane zostało podsumowanie rajdu, na którym mieliśmy okazję zorganizować kilka zajęć dla uczestników i skosztować kiełbaski z ogniska.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Upamietnienie ofiar "Zbrodni Katyńskiej"

13 kwietnia 2023 roku uczestniczyliśmy w uroczystościach upamiętniających ofiary Zbrodni Katyńskiej. Uroczystości rozpoczęły się w kościele pw. Wszystkich Świętych, gdzie została odprawiona została Msza św. w intencji starachowickich Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Po mszy program artystyczny "Prawdy nie można rozstrzelać" zaprezentowali uczniowie  Szkoły Podstawowej nr 2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na_koniec odbyły się uroczystości przy Krzyżu Ofiar Zbrodni Katyńskiej, gdzie po okolicznościowych przemówieniach i  Apelu Poległych przygotowanego przez uczniów ZDZ w Starachowicach, delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze. My mieliśmy okazję wystawić poczet sztandarowy Armii Krajowej oraz warty pod Krzyżem Katyńskim podczas uroczystości i asystę przy składaniu kwiatów i zniczy przez delegacje. O bezpieczeństwo uczestników uroczystości dbała Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice. Nie zabrakło też znicza 80-lecia Armii Krajowej złożonego przez wolontariuszy Stowarzyszenie Aktywności Społecznej Everest.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
Informacje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj444
mod_vvisit_counterWczoraj198
mod_vvisit_counterTen tydzień1070
mod_vvisit_counterPoprzedni1496
mod_vvisit_counterTen miesiąc2566
mod_vvisit_counterPoprzedni4704
mod_vvisit_counterWszystkie625014

Online (20 minutes ago): 7
Your IP: 34.239.151.124
,
Today: Cze 13, 2024
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości