Nabór do drużyny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kontakt z drużyną w sprawie zbiórek oraz w sprawie udziału w obozie w Krynicy Morskiej na adres e-mail

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


 

Znajdziecie Nas także na facebooku oraz na instagramie.

 

Rocznica napaści Rosji Sowieckiej na Polskę

W_rocznicę zdradzieckiej napaści Rosji Sowieckiej na Polskę wzięliśmy aktywny udział w uroczystościach upamiętniających  wydarzenia z 17 września 1939 r. kiedy to, około godziny czwartej nad ranem Związek Sowiecki zbrojnie zaatakował Polskę. Wywiązując się tym samym,  z sierpniowego, tajnego porozumienia z Hitlerem (pakt Ribbentrop-Mołotow), które przewidywało wspólną agresję na Rzeczpospolitą, zajęcie i podział jej terytorium oraz faktyczną likwidację państwa polskiego. III Rzesza i ZSRR zapoczątkowały w ten sposób wybuch II wojny światowej.

 

Podczas uroczystości wystawiliśmy poczet Armii Krajowej, poczet drużyny, warty i asysty przy składaniu wiązanek, oraz zapewniliśmy ochronę przed słońcem dla zaproszonych kombatantów i gości stawiając namiot o powierzchni 36 metrów kwadratowych. O bezpieczeństwo podczas uroczystości dbała nasza Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice, a warty w mundurach historycznych z 1939 roku zapewnili wolontariusze ze Stowarzyszenie Aktywności Społecznej Everest.

 

 

 

 

 

 

 

Na zakończenie uroczystości program artystyczny przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 im. Mikołaja Kopernika w Starachowicach, pod kierunkiem druhny Elizy Gawlik.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Zaproszenie na zajęcia sportowe

 

Zapraszamy wszystkich na zajęcia w dniu 23 września 2023 roku, podczas których zaprezentujemy cześć zajęć realizowanych w ramach projektu Młodzieżowe Strefa Aktywności, w realizacji którego wspieramy Stowarzyszenie Aktywności Społecznej EVEREST.

Z programie między innymi ścianka wspinaczkowa, arena gladiatorów, łucznictwo, zjeżdżalnia dla najmłodszych oraz zajęcia sprawnościowe.

 

Dni Starachowic z Młodzieżową Strefą Aktywności

 

Na zakończenie wakacji podczas DNI STARACHOWIC, mieliśmy okazję zaprezentować zajęcia prowadzone w ramach projektu Młodzieżowa Strefa Aktywności. W tym roku przez niemal pięć godzin mieszkańcy miasta mogli skorzystać z zajęć i atrakcji jakie przygotowaliśmy dla nich. Mimo tego że kilka razy deszczyk postraszył mieszkańców, to w szczycie na placu gdzie prowadziliśmy zajęcia doliczyliśmy się ponad 600 osób. O bezpieczeństwo zajęć podczas strefy aktywności dbała nasza Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odsłonięcie odnowionego grobu

1-września miała miejsce bardzo podniosła uroczystość, podczas której odbyło uroczyste odsłonięcie odnowionego przez Towarzystwo Przyjaciół Starachowic grobu - pomnika żołnierza Armii Krajowej Arseniusza Kufalskiego i przekazanie opieki nad nim uczniom Szkoły Podstawowej nr 1.

 

Uroczystość była wyjątkowa bo grób został wyremontowany dzięki zbiórkom środków na renowację grobów prowadzonych na cmentarzach w dniach 1 listopada przez przedstawicieli samorządowców, polityków, społeczników i osób,  które chcą wspomóc zbiórkę środków. Podczas uroczystości wystawiliśmy oprócz wart harcerskich poczet naszej drużyny i poczet sztandarowy Armii Krajowej. Warty w strojach „żołnierzy września” wystawiło Stowarzyszenie Aktywności Społecznej Everest.

 

 

 

Pamięci "Żołnierzy Września"

1_września środowiska harcerskie Związku Harcerstwa Polskiego, w różny sposób upamiętniają tą ważną datę w naszej historii.  Już o godzinie 5 rano,  reprezentacji ZHP wzięła udział w centralnych uroczystościach na Westerplatte.

 

My  uczciliśmy 84 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej w Starachowicach. Tradycyjnie w godzinach od 14:00 do 15:00 wspólnie ze Stowarzyszeniem Aktywności Społecznej Everest, wystawiliśmy warty harcerskie i warty w strojach żołnierzy z 1939 roku pod pomnikami - mogiłami żołnierzy na cmentarzu na ulicy Zgodnej i na Bugaju w Starachowicach.

Podczas warty wiązanki i pamiątkowe znicze złożyli między innymi Prezydent Miasta Marek Materek oraz Starostwa Piotr Ambroszczyk i wicestarosta Dariusz Dąbrowski. Nie zabrakło też zniczy od naszej 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej i Stowarzyszenia Everest.

 

 

 

 


 

Wakacje z MŁODZIEŻOWĄ STREFĄ AKTYWNOŚCI tydzień trzeci.

W imieniu własnym i Stowarzyszenia Aktywności Społecznej EVEREST zapraszamy na otwarte zajęcia dla dzieci i młodzieży.


 

Święto Wojska Polskiego

W_103 rocznice "Cudu nad Wisłą" 15 sierpnia 2023 roku, razem ze Stowarzyszenie Aktywności Społecznej Everest uczestniczyliśmy w uroczystościach patriotycznych zorganizowanych w Starachowicach. Podczas uroczystości wystawiliśmy poczet sztandarowy Armii Krajowej, poczet naszej 38 STARACHOWICKIEJ DRUŻYNY HARCERSKIEJ im. Emilii Plater, warty pod pomnikiem i asysty przy składaniu wiązanek i zniczy. Wspieraliśmy też w rozdawaniu wody  Harcerską Grupę Ratowniczą Starachowice, która dbała o bezpieczeństwo uczestników wydarzenia. A że uroczystościom towarzyszyła  wysoka  temperaturę, bo w słońcu było nawet 34 stopnie, to pracy było sporo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po_części oficjalnej, drużynowy wręczył zebranym zdobyte "Tropy" , które realizowaliśmy dzięki wsparciu Chorągwi Kieleckiej ZHP w ramach programu wsparcia drużyn harcerskich ze środków ROHiS. Kolejne tropy czekają na dokończenie zadań podczas zajęć wakacyjnych w ramach Wakacji z Młodzieżową Strefą Aktywności w realizacji których wspieramy Stowarzyszenie Everest.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Zajęcia wakacyjne z Młodzieżową STREFĄ Aktywności - tydzień drugi.

Już dziś zapraszamy na kolejne zajęcia w ramach projekty Wakacje z Młodzieżową STREFĄ Aktywności, w realizacji których wspieramy Stowarzyszenie Aktywności Społecznej EVEREST. Zajęcia prowadzone są od poniedziałku do piątku. W drugim tygodniu w poniedziałek i wtorek zapraszamy starsza młodzież w wieku 14-18 lat na zajęcia. Tu obowiązuje limit 16 miejsc. Zapisy na stronie Stowarzyszenia EVEREST.

Zajęcia od środy 16 sierpnia 2023 roku do  piątku 18 sierpnia 2023 roku, są dla dzieci i młodzieży w wielu 10-18 lat. Tu nie obowiązują zapisy i nie ma limitu miejsc. Wystarczy przyjąć na plac za Hufcem ZHP na ulicy Harcerskiej w godzinach od 9 do 14. Zapewniamy fachową opiekę i ciekawe różnorodne zajęcia.

 


 
Informacje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj439
mod_vvisit_counterWczoraj198
mod_vvisit_counterTen tydzień1065
mod_vvisit_counterPoprzedni1496
mod_vvisit_counterTen miesiąc2561
mod_vvisit_counterPoprzedni4704
mod_vvisit_counterWszystkie625009

Online (20 minutes ago): 5
Your IP: 34.239.151.124
,
Today: Cze 13, 2024
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości