Wakacje z MŁODZIEŻOWĄ STREFĄ AKTYWNOŚCI tydzień trzeci.

W imieniu własnym i Stowarzyszenia Aktywności Społecznej EVEREST zapraszamy na otwarte zajęcia dla dzieci i młodzieży.


 

Święto Wojska Polskiego

W_103 rocznice "Cudu nad Wisłą" 15 sierpnia 2023 roku, razem ze Stowarzyszenie Aktywności Społecznej Everest uczestniczyliśmy w uroczystościach patriotycznych zorganizowanych w Starachowicach. Podczas uroczystości wystawiliśmy poczet sztandarowy Armii Krajowej, poczet naszej 38 STARACHOWICKIEJ DRUŻYNY HARCERSKIEJ im. Emilii Plater, warty pod pomnikiem i asysty przy składaniu wiązanek i zniczy. Wspieraliśmy też w rozdawaniu wody  Harcerską Grupę Ratowniczą Starachowice, która dbała o bezpieczeństwo uczestników wydarzenia. A że uroczystościom towarzyszyła  wysoka  temperaturę, bo w słońcu było nawet 34 stopnie, to pracy było sporo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po_części oficjalnej, drużynowy wręczył zebranym zdobyte "Tropy" , które realizowaliśmy dzięki wsparciu Chorągwi Kieleckiej ZHP w ramach programu wsparcia drużyn harcerskich ze środków ROHiS. Kolejne tropy czekają na dokończenie zadań podczas zajęć wakacyjnych w ramach Wakacji z Młodzieżową Strefą Aktywności w realizacji których wspieramy Stowarzyszenie Everest.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Zajęcia wakacyjne z Młodzieżową STREFĄ Aktywności - tydzień drugi.

Już dziś zapraszamy na kolejne zajęcia w ramach projekty Wakacje z Młodzieżową STREFĄ Aktywności, w realizacji których wspieramy Stowarzyszenie Aktywności Społecznej EVEREST. Zajęcia prowadzone są od poniedziałku do piątku. W drugim tygodniu w poniedziałek i wtorek zapraszamy starsza młodzież w wieku 14-18 lat na zajęcia. Tu obowiązuje limit 16 miejsc. Zapisy na stronie Stowarzyszenia EVEREST.

Zajęcia od środy 16 sierpnia 2023 roku do  piątku 18 sierpnia 2023 roku, są dla dzieci i młodzieży w wielu 10-18 lat. Tu nie obowiązują zapisy i nie ma limitu miejsc. Wystarczy przyjąć na plac za Hufcem ZHP na ulicy Harcerskiej w godzinach od 9 do 14. Zapewniamy fachową opiekę i ciekawe różnorodne zajęcia.

 


 

80 Rocznica rozbicia aresztu niemieckiego w Starachowicach

Siódmego sierpnia 2023 roku,  wspólnie ze Stowarzyszeniem Aktywności Społecznej Everest uczestniczyliśmy w uroczystościach upamiętniających 80 rocznicę rozbicia aresztu niemieckiego w Starachowicach przez oddział Antoniego Hedy "SZAREGO". Podczas uroczystości wystawiliśmy poczet sztandarowy Szaraków Armii  Krajowej, proporzec  naszej 38 STARACHOWICKIEJ  DRUŻYNY HARCERSKIEJ  im. EMILII PLATER, warty harcerskie i warty w strojach historycznych oddziałów AK. Zapewniliśmy także  asystę przy składaniu wiązanek i zniczy.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po_części oficjalnej tradycyjnie w tym miejscu był czas na awanse w drużynie. W tym roku druhna Maja otrzymała zieloną chustę drużynową. Druhnie gratulujemy bardzo serdecznie.

 

 

 

 

 

 

 


 

Wakacje z MŁODZIEŻOWĄ STREFĄ AKTYWNOŚCI

 

79. ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

1_sierpnia 2023 roku,  w 79 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego wspierając Stowarzyszenie Aktywności Społecznej Everest zorganizowaliśmy koncert pieśni patriotycznej na placu pod Skałkami koło "Ławeczki Halnego". Po syrenach symbolizujących godzinę "W" i oddaniu hołdu powstańcom, Artur Biniek wraz z córką zaprezentowali się w repertuarze pieśni patriotycznych. Wykonawcom wtórowali mieszkańcy Starachowic, którzy mimo deszczowej pogody dość licznie przybyli na koncert.  Tu bardzo przydały się nasze namioty, które osłoniły mieszkańców od deszczu.

 

 

 

 

 

 

 

Dziękujemy panu prezydentowi Marcin Gołębiowski, radnej Lidii Niewczas, Parkowi Kultury, Harcerskiej Grupie Ratowniczej Starachowice oraz Środowisku Żołnierzy AK "Ponury" - "Nurt" za udział i wsparcie w organizacji koncertu,  w tak ważnym dla Nas wszystkich dniu.


 

Obóz w Krynicy Morskiej

Kolejny obóz za nami, nadszedł czas podsumowań...

Przez dwa tygodnie mieszkaliśmy w dużych nowoczesnych namiotach, w lesie, na terenie Parku Krajobrazowego Mierzei Wiślanej, około trzystu metrów od morza. Każdego dnia leżąc na kanadyjkach mogliśmy usłyszeć nie tylko śpiew ptaków i pohukiwanie sów, ale też szum fal bijących o brzeg i kołyszące się drzewa. Nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszego miejsca na wakacje.

Ale obóz w Krynicy Morskiej to nie tylko wyjątkowe miejsce. To przede wszystkim nowe znajomości i przyjaźnie (niekiedy na całe życie!), to niezapomniane wspomnienia, to możliwość rozwoju pasji i odkrywania talentów, to fantastyczna zabawa i doskonały odpoczynek.

A co robiliśmy w tym roku na obozie? Zobaczcie sami  


 

Ogólnopolskie Targi NGO Kielce 2023

 

Podczas największych targów organizacji pozarządowych odbywających się w dniach od 29-30 czerwca 2023 roku, mieliśmy okazję na stoisku zewnętrznym ZHP, zaprezentować aktywności harcerskie, w tym łucznictwo i inne aktywności sportowe realizowane w naszym związku. Na stoisku zaprezentowała się także Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice z działaniami z zakresu udzielania pierwszej pomocy i pracy z psem.  Oraz 33 Drużyna Żeglarska PASSAT z Kielc.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Port Lubianka

Imprez plenerowa zorganizowana w ostatni weekend czerwca 2023 roku, pod nazwą "FIESTA ŻYWIOŁÓW" zainaugurowała oficjalne rozpoczęcie działalności "PORTU LUBIANKA" im. Władysława Wagnera. Przez trzy dni mieszkańcy mogli wziąć udział w ogromnej ilości atrakcji przygotowanych przez PARK Kultury MOSiR, instytucje i organizacje z naszego miasta. Nie zabrakło także naszej Młodzieżowej Strefy Aktywności zorganizowanej przez naszą 38 Starachowicką Drużynę Harcerską im. Emilii Plater i Stowarzyszenie Aktywności Społecznej EVEREST.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Informacje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj8
mod_vvisit_counterWczoraj41
mod_vvisit_counterTen tydzień188
mod_vvisit_counterPoprzedni305
mod_vvisit_counterTen miesiąc8
mod_vvisit_counterPoprzedni1153
mod_vvisit_counterWszystkie605100

Online (20 minutes ago): 3
Your IP: 3.238.180.174
,
Today: Gru 01, 2023
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości